Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyelvvizsga nélkül lehet...

Nyelvvizsga nélkül lehet tovább tanulni mesterszakon?

Figyelt kérdés
Elég szorult helyzetben vagyok ezért a tanácsotok és a vélemémyetek is érdekelne. Most nyáron végzek az alapszakommal és szeretnék tovább menni. A baj az, hogy hiába próbálkozok nyelvvizsgával nem jön össze. Próbáltam angolul, németül tanulni, de egyikből sem állok nyelvvizsgaszinten. Nagyon kétségbeestem. A szakomon jól megy a tanulás és nagyon szeretnék mesterre menmi. A nyelvérzékem egyszerűen nincs hiába próbálkozom. Alig maradt fél évem, hogy letegyek egy nyelvvizsgát. Gondoltam a lóvárira, vagy az eszperantóra mert az mondják az könnyebb. Esetleg olyan kiskapu nincsen amivel nem zárnak ki a mesterfelvételijárásából még ha a diplomámat nem is tudom átvenni az elmaradt nyelvvizsga miatt?
2015. jan. 6. 13:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem. A mesterképzés alapfeltétele a diploma. Lovárit meg ilyen hülyeségeket meg nem fognak elfogadni. Nem tudom elképzelni, hogy annyira nincsen nyelvérzéked, hogy egy vacak középfokú nyelvvizsgát 60%-ra ne tudnál teljesíteni, ahhoz nagyon kis tudás kell, igen messze a nyelvtudásnak nevezhető szinttől. Hány nyelvvizsgával próbálkoztál, milyen típusúval, mikor? Hogy készültél rájuk? Mindenesetre válaszd ki, hogy melyik nyelvet tudod jobban, arra feküdj rá, ne billegj kettő között eredménytelenül. Fél év alatt meg lehet csinálni, nem azon keseregni, hogy mennyire nincs nyelvérzékem.
2015. jan. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!