Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igaz, hogy korhatár nélkül az...

Igaz, hogy korhatár nélkül az első OKJ képzést az állam támogatja?

Figyelt kérdés

Estin ugyan de támogatja.

26 vagyok és szeretnék valami szakmát tanulni.

Az érettségi után héba-hóba dolgoztam, alkalmi munkák és egyéb pénzkeresésből tartottam fent magam de most már ebből elegem van. Szeretnék papírt, szakmát!


Ha ez igaz, akkor milyen iskolákat lehetne megkeresni?

A rendezvényszervezés, a webdesign, sportedzősködés (box), autóbőrkárpitos érdekelne.


Mit ajánlotok?



2015. jan. 7. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:
37%

Nem igaz. Van korhatár.

Azt kéne tanulnod, ami érdekel, vagy későbbiekben szívesen foglalkozol vele. A rendezvény szervezéshez ember ismeret kell. A webdesign-hoz MINDEN NAP! újat kell tanulni a szakmában, mert nagyon gyorsan elavul a tudás. Sportedzőről fogalmam sincs mit csinál, de gondolom jól kell tudni motiválni, és emberismeret kell hozzá. Autóbőr kárpitos o.0 elég beszűkültnek tűnik - de lehet nem az - nem ismerem. A hely, ahol akarsz lakni, igényel ilyen munkákat?


Neked kell választani, de érdemes tájékozódni.


Valaki majd megmondja, mi a felső korhatár, de én úgy tudtam 23.

2015. jan. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, az első ingyenes, de kérdezz rá az iskolánál, hogy náluk hogy van. (Nekem is estin volt meghirdetve, később derült ki, hogy az a bizonyos képzés, amire én jelentkeztem felnőttképzésként indul náluk, ezért nem ingyenes és diákot sem ad). Most lehet, hogy még tudsz keresztféléves képzésre is jelentkezni, ha sietsz (januárban vagy februárban indulnak), ha nem, akkor szeptemberben indul (de jelentkezz jó előre, mert betelnek!).

Azt hiszem a Computer Schoolban most indul keresztféléves is.

2015. jan. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A nappali OKJ korhatára 21 év, ingyenes. Utána az ember csak estin tanulhat, az is elvben ingyenes, de iskolája válogatja, hogy náluk hogy van. (Én 24 évesen kezdtem OKJ-t estin.)

Iskolák pl: Athéné, Soter-line (de nekem itt fizetős estin), Computer School, Oktáv, Számalk, Atalanta. Olyat is láttam, ami szakközepekben van (tehát, ahol középiskolai képzés is van), ezekben szeptemberben kezdődik a képzés, támogatott, de ennek utána kell járni.

2015. jan. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!