Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén miért csak 5 szakra...

Idén miért csak 5 szakra lehet jelentkezni? (idén érettségizők)

Figyelt kérdés

A felvételi eljárás alapdíja 9000 Ft – ezért összesen három jelentkezési helyet lehet megjelölni. Ugyanazon intézmény azonos szakjának (ha megegyezik a képzési szint, a munkarend, a képzés nyelve és helye is, csak a finanszírozási forma tér el) állami ösztöndíjas és önköltséges meghirdetése - bár jelentkezéskor külön sorban kell feltüntetni – az eljárási díjak számításakor és a maximálisan megjelölhető jelentkezési helyek számát tekintve egy jelentkezési helynek minősül. Minden további jelentkezési helyért 2000-2000 Ft kiegészítő díjat kell fizetni. Összesen maximum öt helyet lehet megjelölni.


Én ezt úgy értelmezem, hogy összesen maximum 5 szakra jelentkezhetsz, ami szerintem felháborítóan kevés. valaki mondja könyörgöm hogy tévedek, és nem a szak, hanem az intézmény száma van megszabva



2015. jan. 7. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Maximum 5 szakra jelentkezhetsz. De miért is "felháborítóan kevés" ez az 5...?!
2015. jan. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért kellene 5-nél többet megjelölni? Miért tartod kevésnek? Egyébként ha a fizetős formákat is bejelölöd, akkor összesen 10 helyre jelentkezhetsz.
2015. jan. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
4 szakra is szeretnék jelentkezni 2 egyetemen, úgyhogy számomra az 5 az nagyon kevés, de ezek szerint ezzel egyedül vagyok. csak az elmúlt években nem volt maximum megszabva ezért vagyok meglepődve
2015. jan. 7. 17:14
 4/5 anonim ***** válasza:

De minek?:D Azokat kell bejelölni, ahová leginkább menni akarsz. Esetleg 5.-nek valami vésztartalékot. Úgy se vehetnek fel több helyre, és ha felvettek valahová, úgy sem válogathatsz.

Járd körül a témát és szűkítsd le a 4 szakot vagy az egyetemeket. Nekem anno nem volt megszabva, de a 3 fix díjas hely elég volt.

2015. jan. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én megértelek kérdező, szerintem is kevés az öt. Én speciel jogra mennék, és mindhárom budapesti egyetem jogi karát meg akartam jelölni, plusz érdekel a nemzetközi tanulmányok, a pszichológia és egy-két keleti nyelv. Na most, a jogot egyre kell leredukálnom, hogy a többit be tudjam jelölni, és ez baromira nem könnyű, mivel 100%-ig nem tudom, melyik egyetem melyik szaka érdekelne leginkább. Bajban vagyok :/
2015. jan. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!