Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ugyanazt a szakképzést főiskol...

Ugyanazt a szakképzést főiskolán FSZ-ként, vagy egy képző iskolában érdemesebb elvégezni?

Figyelt kérdés

nem nagyon értem mi a különbség a két lehetőség közt..


ha egy FSZ képzést x,y főiskola/egyetem berkein belül végzek,az többet fog érni mintha egy képző sulinál(Atalanta stb.)tanulom ugyanazt??


fura nekem ez az egész,mert FSZ-képzésen ugye mehetek államira,de ugyanaz a képzés egy képzősuliban már fizetős...+ugye diákigazolványt se kapok.--


elvileg mindkettő OKJ képzésnek felel meg nem?


vagy az különbség ha az egyik felsőfokú,a másik meg emeltszintű képzésnek van írva??


konkrétan amúgy erről lenne szó:



[link]



ez egy kombinált képzés,(3in1)de BGF-en is van ebből a logisztikai képzés.



melyiket válasszam???


2010. febr. 5. 19:34
 1/3 A kérdező kommentje:

amúgy már van egy diplomám..ezután szeretnék egy ilyen képzést..

gondolom ezért lenne fizetős egy képzősuliban...de akkor se tiszta ez az egész:O

2010. febr. 5. 19:36
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van diplomám és ingyen járok pont az Atalantába. A kettő nem függ össze, az egyik közoktatás, a másik felsőoktatás. Mellesleg diákigazolványt is kapok, ugyanúgy diákbérlettel járok.


Én a nemzetközi szállítmányozási és logisztikaira járok, nagyon élvezem. Estire járok így csak egy hten hkét délutánt kell ott lennem és felsőfokú OKJ-t ad 2 év alatt.


Szerintem sokan azért járnak ilyen képző iskolákba FSZ képzésre és nem az egyetemre, mert így a 4 félév nem számít bele a finanszírozott félévekbe és ugyanúgy ingyen van, mivel első OKJ. Bizonyos korhatárig családi pótlék is jár, ami nincs, ha egyetem végzed el ugyanezt.

2010. febr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
szóval te ingyen végzed???nekem mki azt monda h.azt már nem lehet..jól átvágtak.O
2010. febr. 11. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!