Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen foglalkozast tudnatok...

Milyen foglalkozast tudnatok elkepzelni nekem? /reszletek lent/

Figyelt kérdés

Na szoval 16/L vagyok es nem tudom mi is illene hozzam igazan. Nagyon jo tanulo vagyok, jeles, dicsretek, kituntesek egybek. A kedvenc targyaim a tori, ebbol nagyon jo vagyok, matek, ebbol is. Beszelek angolul (jelenleg angliaban elek es angol kozepiskolaba jarok), spanyolul, latinul. Imadom a latint es az okori kulturakat. Jo erzekem van ahhoz h kialljak es harcoljak valamiert, eleg jol tudok ervelni. Nagyon szeretek sportolni, aktivan edzek es amig el nem koltoztem addig rengeteget versenyeztem. Tudok csapatot vezetni, iranyitani. Ezenkivul szeretem a muveszeteket, hobbi szinten festek.

Borzalmas vagyok fizikabol es enekbol.

Mit tanacsolnatok nekem?



2015. jan. 9. 17:09
 1/3 anonim válasza:
16 évesen nem gáz, ha nem tudod, hogy mit is akarsz kezdeni magaddal. :) Elmondásod alapján eltudlak képzelni ügyvédnek vagy valami jól menő céghez irodai aktakukacnak. De ha ez nem a te világod akkor mivel több nyelven beszélsz lehetnél idegenvezető.. ahhoz is kell a töri és a nyelvek. Az, hogy szereted a művészeteket jó dolog de szerintem ne menj ilyen irányba mert nagyon tehetségesnek kell lenned ahhoz, hogy ebből megélj és az igen ritka. Ha matekból jó vagy, áldásos dolog de még csak 16 éves vagy ilyenkor könnyebbek ezek a tantárgyak.. Egyáltalán nem biztos hogy később is menne illetve egyetemi szinten is. Ez nem elkedvetlenítés csak tapasztalat. :) Van még időd pályaválasztásig. Próbálj ki sok mindent, legyen fogalmad az életről ne csak a könyvekről így könnyű lesz rátalálnod magadra. :) Ezeken mindenki átmegy. Volt egy osztálytársam tök jó volt bioszból meg kémiából hát elment orvosira..utálja és valószínű otthagyja, nem az ő világa. Szóval attól, hogy valamiben jó vagy, nem garancia, hogy szeretni is fogod! :) Hajrá.
2015. jan. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Creo que tendrías que estudiar derecho o estudios económicos :) de legyen inkább az utóbbi. A joggal az a gond, hogy eléggé megkötnek lokális értelemben. Egy magyar jogi diplomával sehol nem tudsz semmit kezdeni határon túl, de ez 99%-ban mindegyik nemzet jogászképzésére igaz. A közgazdaságtan pedig eléggé internacionális, viszonylag kevés olyan területe van, ami teljesen mást követel meg az országok között. Én azt sem tartom kizártnak, hogy a nyelvek irányában maradj, ha ez tetszik Neked. Ha valaki beszél anyanyelvi szinten magyarul, angolul, emellett feltornázod hasonló szintre a spanyolt is, abból már szerintem meg tudsz élni. Mellette csinálj meg egy olyan szakot, ami érdekel, elmehetsz szakfordítónak, és szó szerint gennyesre keresheted magad.

A lényeg az, hogy azt tanuld, amit szeretsz, abból előbb- utóbb úgyis olyan szakma fog kijönni, ami tetszik Neked :)

2015. jan. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Gracias tus palabras, segundo! ;) koszonom a valaszokat, ugy dontottem jovore matekot, kozepkori torit, okori torit es spanyolt veszek fel es abbol teszek A levelt
2015. jan. 25. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!