Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kérés a legrosszabb időben...

Kérés a legrosszabb időben ELTE biológiásokhoz, BME vegyész- és biomérnökisekhez?

Figyelt kérdés
Ősszel kezdenék egyetemet, amihez ugye most februárig lehet jelentkezni. A fenti három szak érdekelne, mint a biológiát úgy a kémiát is nagyon szeretem (talán a biológia egy hajszálnyival közelebb áll hozzám). Leginkább az érdekelne engem, hogyan látjátok milyenek az elhelyeszkedési lehetőségek az egyetem/ek elvégzése után. Illetve ti mennyire azt kaptátok az egyetemektől amit vártatok. (plusz érdekelnének még tantárgyak, tanárok, társaság stb.) ....tudom most vizsgaidőszak van és azt is, hogy a legkisebb problémátok is nagyobb, mint egy idegen bajaival foglalkozni, de ha valakinek mégis akad egy kevés ideje két tanulás közben és segítene nekem az toducz.ciga@gmail.com skype címen megtatlál és megköszönném :)
2015. jan. 9. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindkét egyetem jó színvonalú, talán az ELTE tudományosan még jobb, de az BME is nagyon jó.


Ezek olyan szakok, ahol a BSc önmagában semmit sem jelent, rögtön MSc-ben és PhD-ben kell gondolkodni, ha a szakmában akarsz maradni. Angolul jól kell tudnod,mert az a szakma nyelve.

Az elhelyezkedés nem probléma, ha jó szakember vagy, amit a publikációid fognak jelezni.

Fontos, hogy minél hamarabb, már elsősként keress egy jó témavezetőt, aki nemzetközi színvonalon publikál és kezdj el nála TDK-zni, mert igazán ahhoz fogsz érteni amit magad kutattál, amiből a szakdolidat, diplomamunkádat, értekezésedet írod.

2015. jan. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Te a kettő közül valamelyik egyetemen hallgatója vagy/voltál?
2015. jan. 11. 11:20
 3/4 anonim ***** válasza:

ELTE biológia: nehéz, imádom és ne gyere ide, mert az elhelyezkedés állítólag necces :D

A társaság fantasztikus, a legtöbb tanár imádnivaló ember és remek kutató (de a tudást nagyon számon kérik).

Mivel még nem végeztem ezen a szakon (3. félévem) ezért nem tudok biztosat mondani az elhelyezkedésről, de: az alapképzés kb semmit se ér, valójában a mesterszakon szakosodsz.

2015. jan. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. jan. 13. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!