Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek nekem érdemes...

Szerintetek nekem érdemes jelentkezni logisztikai mérnöki szakra?

Figyelt kérdés

Abban kérnék segítséget, hogy engem nagyon érdekel 3 szak. Végzős szakközepes vagyok. A Győri Széchenyi István Egyetemen néztem a Logisztikai mérnöki szakot,Gépészmérnöki és Mechatronikai mérnöki szakot. Sorrendben írtam őket ahogy érdekel. Azonban a jegyeim alapján nem tudom egyáltalán megéri-e jelentkezni. Utána néztem és a 11.-es év végi és 12.-es év végi eredmények kellenek.


11.


Magyar Irodalom : 5

Magyar Nyelvtan : 4

Történelem : 5

Matematika : 3

Német (választott nyelv) : 5

Informatika (választott t.) : 5


12.


Magyar Irodalom : (jelenleg) 4

Magyar Nyelvtan : (jelenleg) 4

Történelem : (jelenleg) 5

Matematika : (jelenleg) 3

Német : (jelenleg) 4

Informatika : Előrehozott érettségit tettem, azonban a saját hibám miatt csak 3-as lett.


A jegyeket év végéig igyekszem feltornászni. Az lenne a kérdésem, hogy mondjuk érettségin írok mondjuk :

Irod. és nyelv. : 4

Töri : 4

Német : 4

Matek : 3


Érettségit ez a minimum persze jóval jobbra törekszem. Van-e értelme így mérnöki egyetemre jelentkezni ?

A matekom csak 3-as persze megerőltetés nélkül. Nagyon durva matek van ezeken a szakokon ? Esetleg ha valaki tud mondani valami a 3 szakról vagy olyat mondani amibe kevésbé kell a matek és keresett szakma és jól is lehet vele keresni azt írja le. Előre is köszönöm a segítséget.



#retzet
2015. jan. 13. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:

úgy tudom a matek nagyon kell ezekre a szakokra

(nem kizárt az emelt matek is akár, de lehet hülyeséget mondok)

2015. jan. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én gépészmérnökire járok, igaz nem a Széchenyire.

Én anno emelt érettségit tettem matekból, ami 92%-os lett. Ez édes kevés volt. Ez első néhány előadáson csak kamilláztam... Végül nagyon megküzdöttem a kettesért, pedig világ életembe ötös voltam belőle. Közepes matekkal én nem próbálnám meg se a gépészmérnökit, se mechatronikait.

Még valami: felvételikor nem az érettségi jegyedet nézik, hanem a százalékot.

2015. jan. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia, én a Széchenyire járok, igaz nem ezekre a mérnökszakokra de ugyanaz a matek a legtöbbön köztük azokon is amiket felsoroltál. Matek az tényleg nagyon kemény. Több mint 100an kezdtünk az én csoportomban matekból és még az 50%-a se jutott tovább vizsgára, a vizsga pedig mégjobban leredukálta a továbbjutottak számát. Szóval jól gondold meg ennek fényében, hogy érdemes lenne így ezekre a szakokra jelentkezni 3-as matekkal...
2015. jan. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!