Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Léteznek olyan emberek akik...

Léteznek olyan emberek akik felnőttek, de nincsen nekik 8. általánosuk se? Ha igen, akkor nekik milyen lehetőségeik vannak?

Figyelt kérdés
Mert pl. akinek 25 éves létére csak a 8. általánosa van meg, az tovább tud tanulni esti gimnáziumon és az akár érettségi után egyetemre is mehet... De akinek felnőtt létére nincsen meg a 8. általános se -ha van ilyen-, az már soha nem is járhatna egyetemre akkor sem ha szeretne, pénze lenne rá?

2015. jan. 13. 19:22
 1/2 anonim ***** válasza:

felnottkent is el lehet vegezni 8 altalanost (vagysi befejezni) esti sulikban es estin erettsegizni lehet utana es utana meg egyetemre menni. De talan fosulin/egyetemen van a 35. eleteves limit helyenkent a nappali kepzesre. Ezert utana ott is csak esti/levelezo tagozatra lehet menni.

A munkahoz/penzszerzeshez nem mindenhol mervado az iskolai papir. inkabb az intelligencia szamit.

utoljara a nagymamamat ismertem 7 elemivel :-), de elelmiszeriparban dolgozott, ott nem.kellett a gepsor mellett magasabb iskolai vegzettseg. ja caak epp most mar 80 eves lenne :-) (minimal nyugdijon)


Szoval ha jot akarsz legalabb az altalanost valahol vegezd el (legutolso falu leglazabb iskolajaban), mert azert a mai vilagban ez eleg alap es annyira buta nem.lehetsz vagy lehet senki maximum lusta!:-)

2015. jan. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én még kicsi vagyok, nekem még 2 évem van az általánosban... Amúgy tényleg köszi mert félre informálódtam, azt hittem a 8-at felnőttek nem fejezhetik be ha már nem tankötelesek (ami 16, v 18 év, nemtom). Csak mert azon gondolkodtam, hogy ha pl. egy olyan bevándorló jönne az országba akinek eddig nem volt lehetősége tanulni, az itt mihez kezdene ha nem teheti le a 8-at se. De ezek szerint rosszul tudtam. :)
2015. jan. 13. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!