Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik azok a kreditek az egyetemen?

Mik azok a kreditek az egyetemen?

Figyelt kérdés
Külföldi vagyok, eddig itt hazámban nem hallottam olyat egyetemistáktól, hogy kredit. Mik azok a "KREDITEK" , és mi közük van az ösztöndíj megszerzéséhez ??

2015. jan. 14. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Minden kurzusnak van kreditértéke.


Pl.


Közgazdaságtan alapjai - 3 kredit


Minden félévben vannak kurzusok amiket fel kell venned. Így kijön pl.: hogy az adott félévben felvettél mondjuk 30 kreditet. A cél: teljesítsd az összes kurzust (ezáltal megkapod a kreditet) minél jobban (az sem mindegy hogy 2-es vagy 5-ös)


Ha megvan az összes kredit, valószínű kapsz ösztöndíjat, az átlagtól pedig az ösztöndíj mértéke függ.


Ha két féléven keresztül nem teljesíted a felvett kreditjeid felét, fizetős csoportba vágnak át (nem tudom, hogy az összes egyetemen így van-e még)

2015. jan. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Minden tantárgyhoz van rendelve egy kreditszám, összesen 180-at kell összegyűjteni a diplomához. elvileg egy kredit 30 óra munkát jelent, ez néhány szabválnál nevetséges, pár tantárgynál azonban több is lehet.


A legtöbb helyen kreditarányos az ösztöndíj (az azt jelenti, hogy mindenképpen 30 kredittel osztanak le ösztöndíjátlag számolásánál). Tehát ha sok kreditet teljesítettél, felülértékel, ha keveset, alul. De ahol csak számtani átlaggal számolnak (pl. BCE), ott is kredittel súlyozzák a megszerzett jegyeket.

2015. jan. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!