Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemista vagyok. Sajnos...

Egyetemista vagyok. Sajnos lehet, hogy előfordul, hogy év végén kirúgnak. Ezért most felvételiznék újra oda ahova járok. Így ha nyáron kirúgnak, újra beiratkozhatok mert felvételiztem?

Figyelt kérdés
Megtehetem, hogy most oda (arra az egyetemre, szakra) nyújtok be felvételi jelentkezést, ahova most járok?

2015. jan. 18. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, megteheted. De ha államis vagy ennek anyagi vonzata lesz.
2015. jan. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
sztem egész biztos, csak úsznak az eddigi állami féléveid. Meg én mikor jártam fősulira és jelentkeztem első évben egy másikba, akkor be kellett írni, hogy épp hol folytatom az aktuális tanulmányokat. Lehet, hogy ezt megnézik, lehet, hogy nem. De ennek 12 éve, szóval nem nagyon emlékszem, hogy hogy zajlott :)
2015. jan. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Hengerelőhereverem ***** válasza:
23%
Pótfelvételi eljárás során tudod benyújtani a jelentkezésedet, vagy ha még most kiiratkozol az iskolából akkor betudod adni rendes felvételi eljárás keretében a jelentkezésed. Kreditbeszámítást külön kérni kell ha van olyan igényed.
2015. jan. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elméletileg így kijátszható a rendszer, mert erről az esetről nem írnak konkrétumot. Van ismerősöm, aki eljátszotta ezt és nem tudta folytatni a tanulmányait, viszont ismerős ismerőse (tehát bizonytalan információforrás) pedig tudta.

Én biztosan megpróbálnék jelentkezni újra a helyedben, de másik egyetemre is, mivel ha folytatod a tanulmányaidat megszakítás nélkül, akkor nem kell visszafizetni a képzési díj felét.

2015. jan. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan jelentkezhetsz, és lazán tudod folytatni onnan, ahol abbahagytad, hacsak nem változott nagyon a szak tanterve időközben. NEkem gyp-n volt ilyen csoporttársam a Bárczin, pszichóból dékánival sem ment át januárban, beadta a jelentkezését újra, és szeptembertől velünk folytatta szinte az összes tárgyat, kivéve a pszichósakat.
2015. jan. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. jan. 18. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!