Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan alakítsam az érettségit...

Hogyan alakítsam az érettségit és hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Két dolog érdekel: vagy történelem-régészetre szeretnék menni vagy pedig földtudományi alapszakra és onnan eddig a geológus irányra gondoltam. Az ELTE-t szeretném megpályázni viszont több helyen is gondban vagyok.

Először is a töri-régészetre baromi magas 430 körüli a ponthatár és csak két emelttel (töri, földrajz) tudnám egyáltalán megközelíteni de még így sem biztos hogy végül elérném.

A Földtudományin 350-360 körüli ponthatárra számítok ott elég lenne a föci emelt, de ettől meg egy kicsit tartok. Baromira érdekel a földtan (földrajz minden mennyiségben gazdaságtól társadalmon át természetföldrajzig, meteorológia, vulkanizmus, hidrológia, kőolaj, földgáz) viszont nem vagyok igazán jó sem matekból sem kémiából sem fizikából és azért ezek kellenének oda és félek hogy nem bírnám a kiképzést.

Azt hiszem mindenképp le kell raknom a töri, föci érettségit emeltre ugyanakkor egy töri-régészeten egy 70% körüli föci emelt lehúzná a pontjaimat, míg földtudományon a kutyát sem érdekelné még a 99%-os töri emeltem se. Ráadásul az egyiken borzasztó a ponthatár a másikon meg nem tudom mire számítsak, ugyanakkor máson el sem tudom képzelni magam...

Szóval ötletek? :))



2015. jan. 19. 20:40
 1/1 anonim válasza:
Mit szólnál azantropológiához abba is keveredéd a népesség is a régészet! Vagy a kronológia? Filológia? Irott emlékek elemzése
2015. jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!