Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tipusú nyelvvizsgát...

Milyen tipusú nyelvvizsgát fogadnak el az NKE-n?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Milyen középfokú nyelvvizsgát fogadnak el a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi kar-ra?

Igazábol nem tudom milyen van,hogy van ez, mi alapján döntik el hogy ez a nyelvvizsga jó ide stb.

Dexamról hallottam egyedül.Mennyi idő egy nyelvvizsgát(közepet) letenni? Minden infóért ezer hála !



2015. jan. 20. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem mindent elfogadnak, ami komplex, vagyis meg van az írásbeli és a szóbeli része is.

Egyéntől függ, hogy mennyi idő letenni, de ha idén érettségizel, akkor nagyon gyorsan húzzál bele, sőt lehet már késésben vagy. Azért kell rá készülni, meg gyakorolni, és azt is vele kell venni, ha nem sikerül elsőre, meg azt is hogy egy hónapot kell várni, mire kiderül az eredmény...

Én angolra 3 hónapot készültem, de azt nagyon keményen, szinte alapszintről hoztam fel magam B2-re, heti kétszer jártam tanárhoz és mindennap legalább két órát angoloztam. Német már kicsit lazább volt, de ott is olyan 4 hónapot jártam tanárhoz, viszont ott már meg volt az alap csak eszembe kellett jutnia, mert előtte 3 évet kihagytam, viszont még így is necces volt a nyelvvizsga. Végül mindkettő meg lett elsőre.

A tanácsom, hogy ha akarsz nyelvvizsgázni, hogy nagyon gyorsan ess neki, és gyakorolj úgy, hogy elsőre sikerüljön.

2015. jan. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem,köszi. Most középszintű érettségire készülök.
2015. jan. 21. 15:36
 3/3 anonim válasza:
Ezt nem az NKE fogadja el. Ez egységes. Az egyetem csak egy számot kap meg, ami azonosít téged meg hogy hány pontod van.
2015. márc. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!