Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy menjek át egy olyan...

Hogy menjek át egy olyan vizsgán, amin kb lehetetlen?

Figyelt kérdés

Van egy tárgyam az egyetemen, ami nem megy. Harmadik tárgyfelvételem. Először gyakorlatból buktam, aztán jártam sokat korrepetálásra, meglett a ponthatáros kettes. A vizsgát buktam.

Ma voltam megint vizsgázni, most írták be az egyesem. Egy hét múlva lesz az uv, valami ötlet, hogy hogy tudnék átmenni?

Minden órán ott voltam, figyeltem, nagyjából értettem, most is tanultam hetek óta, 70 oldal az összes tétel meg a bizonyítások, szépen beosztottam napi 6-7 oldalra, hogy elolvasom figyelmesen, kicsit pihenek, megint elolvasom, megint pihenek, így egy nap sokszor elolvastam anélkül, hogy nagyon elfáradtam volna.

Mi a fenét csináljak még, hogy összekaparjak 10 pontot?

Készülök, de akárhogy igyekszem, beülök a vizsgára és kiürül a fejem. Egy másik tárgyból is ez volt, eddig 6 zh-t írtam belőle 2 félév alatt, az összes egyes, pedig abból is jártam külön tanárhoz, csináltam a házikat amiket javasolt a tanár, stb, órán mindent tudtam, zh-n meg mintha kínaiul lett volna a kérdés.

Érettségiig mindenből 4-es 5-ös voltam szinte 0 tanulással, nem hiszem hogy az értelmi képességeimmel van gond.


2015. jan. 22. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgatással semmiképp nem fog menni. A vizsgán a leadott anyagot kell visszaadni vagy feladatokat kell megoldani?

Ha az előbbi, akkor két lehetőséget van: bemagolod szó szerint (próbálhatod dallamra is, segít) vagy rendesen megérted (egy tétel bizonyítását akkor érted rendesen, ha teljesen egyedül is meg tudod csinálni). Tehát vagy memoritert kell tanulnod, vagy tételek bizonyítását kiszenvedni magadból.

Ha feladatmegoldás van, akkor az előző évek vizsgafeladatsoraival keress meg egy tanárt és gyakorold a típusfeladatokat agyba-főbe.

2015. jan. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elmélet van, meg nagyon-nagyon alapszintű gyakorlat, azzal nincs gond, de nem bírom bemagolni az anyagot úgy, hogy a vizsgán emlékezzek rá. Most ha az egyik tételemre gondolok, akkor emlékszem rá, le tudnám írni, de vizsgán egyszerűen teljes sötétség. :(
2015. jan. 22. 16:33
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
puskázz
2015. jan. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem lehet, ma is olyan 6-7 tanár mászkált folyamatosan a teremben.
2015. jan. 22. 17:56
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát, nem sikerült, pedig az elmúlt héten vagy szárszor elolvastam, felmondtam hangrögzítőre és napi sokszor meghallgattam, már álmomban is azt fújtam, ment minden, már reménykedtem, beültem a vizsgára és semmi. Mindenre emlékeztem, hogy hányadik oldal, vagy a hanganyagban hol volt, melyik tétel után, milyen volt a mondat szerkezete, hogy nézett ki a képlet, de a lényeg egyszerűen nem maradt meg :(
2015. jan. 29. 14:34
 6/7 anonim válasza:
100%
Na, végül mi lett belőle?
2020. jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Otthagytam azt a szakot a fenébe, bánom hogy elkezdtem. (Nem amiatt, hogy nehéz, egyéb problémáim voltak vele.)

Hétfőn záróvizsgázok egy másikon.

2020. jan. 10. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!