Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mechatronikai mérnök vagy...

Mechatronikai mérnök vagy gépészmérnöki alapképzés?

Figyelt kérdés
Melyik lenne a jobb választás? Szeretem a matekot, fizikát, informatikát, programozást.
2015. jan. 23. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem gépész. Nincs olyan nagy hangsúly az informatikán/programozáson mechatronikán.
2015. jan. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Ha szereted a programozást, miért nem mész villamosmérnökire?

Sokkal keresettebb mint a gépész vagy mechatronikai mérnök, jobban is keresnél vele. Igaz, hogy nehezebb is jóval az előző kettőnél, de már alapból előnnyel indulnál, mivel szeretsz (és gondolom tudsz is) programozni.

2015. jan. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szeretek és valamennyire tudok is programozni. De villamosmérnökire mennyi a pontszám? Mert gépész- és mechatronikai mérnökire 280 pont. És nekem nem lesz 400 feletti pontom az biztos. :/
2015. jan. 24. 10:52
 4/10 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik egyetemre jelentkezel!


Tavaly a legtöbb helyre már majdnem minimumpontszámmal felvettek embereket, BME-n volt 365 pont, azt sem nehéz elérni. Kizártnak tartom, hogy ez éven 400 pont kelljen villamosmérnökire.

2015. jan. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem BME-re szeretnék, hanem NYME-re de ott meg sajnos nincs villamosmérnök. :/ Ha villamosmérnök akkor PTE lenne a legközelebb, ott is 280 lesz a pontszám?
2015. jan. 24. 11:38
 6/10 anonim ***** válasza:

Tavaly minimum pontszám volt.


NYME-t én a helyedben elfelejteném.

2015. jan. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
NYME-t miért? Sok jót hallottam róla, szerinted nem jó?
2015. jan. 24. 11:47
 8/10 anonim ***** válasza:

NYME az soproni egyetem ugyebár, PTE az pécsi.


Pécs és Sopron között több magas színvonalú egyetem is megtalálható (Pannon Egyetem, Széchenyi Egyetem).


Miért nem azok közül választasz inkább?


NYME-ről amúgy rosszat nem hallottam, de jót sem...Széchenyi az feltörekvő egyetem, Pannon pedig TOP5-ben benne van, mindkettő jó választás.

2015. jan. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még annyival kiegészítem, hogy a Pannonon nincs villamosmérnöki, Széchenyin van. De ha esetleg nem villamosra szeretnél menni, akkor menj a Pannonra szerintem.
2015. jan. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
NYME van Zalaegerszegen és Szombathelyen is, és Zalaegerszeggel sokkal közelebb lenne, de ott csak mechatronika van. Viszont elgondolkodom a Pannon egyetemen is a tanácsodra! :)
2015. jan. 24. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!