Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyit keres egy gépészmérnök...

Mennyit keres egy gépészmérnök kezdéskor és mondjuk 5,10 év után?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy eltérő, de csak úgy "nagyságrendileg" érdekelne.

Azt is tudom, hogy attól is függ, hogy milyen munkát végez, mire szakosodott.

Jó lenne, ha konkrétan valaki magáról, ismerőséről tudna írni, hogy mit csinál, mennyi ideje dolgozik, mennyit keres(bruttó/nettó, egyéb juttatások, stb.)

.



2015. jan. 24. 14:07
 1/5 anonim válasza:
55%
Én is annak készülök!Nekem kereszt apám kinn lakik és dolgozik gépészmérnökként az opelnél mint gyártosoron dolgozó gépek szerelése és egyébb gépész munkák.20 éve dolgozik ott 2000Euró a bruttója mert most már feljebb került!Kap céges autót ingyen utazik Afrikába meg akárhova ha kiküldik dolgozni és ingyen szállás meg kajája van!Arany élete van :)
2015. jan. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Az a kinnt dolgozik mit takar? Mert nyugaton 2000 eurot kb a szakmunkások megkeresnek kezdőként.
2015. jan. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%
Bruttóban.
2015. jan. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Még a 2000 euró nettóban is kevésnek hangzik ennyi tapasztalattal. Nekem szakmunkásként keres netto 3500 eurót egyik ismerősöm Hollandiában CNC-ésként.
2015. jan. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%

Kezdőként 160-180 nettó körül , 2-3 év után meg úgy 280 nettó kb. Ezek egy multinál dolgozó mérnökre vonatkoznak. Faterom CNC-sként dolgozik németben 12 éve ő 2500 eurót keres. Én másodéves vagyok gépészmérnöki szakon és meg lennék elégedve egy itthoni 400 nettóval 3-4 év után.


Persze,most jönnek majd az okosk,hogy "Angliában a mosogató keres 1 milliót,akkor hülye leszek itt dolgozni,felesleges tanulni,stb" Hát jó mosogatást nekik. Azért azt se felejtsük el,hogy az egyik helyen csicska vagy a másikon meg te ugráltatsz. Egyébként Én úgy tervezem,hogy itthon elkezdek dolgozni 2 évig mondjuk , aztán kiemegyek némemtbe vagy 3 évre , utána meg hazajövök , dolgozok itthon , utána meg csinálok itthon saját céget. (egyébként,hogy kinek az ismerőse mennyit keres kint,azt javaslom fanttartással kezelni midenkinek,mert szerintem senki se látta annak a valakinek a bankszámlakivonatát,szóval azért nem kell mindent elhinni) A magyarok szeretnek irigykedni meg túlozni és panaszkodni. Egyik ismerősöm,pl. most jött haza néemtből (fél évig volt kint ,targoncázni..) azt mondta,hogy 800.000 HUF-t keresett (azt hitte verébnek tud nézni , elfelejtette,hogy faterom már jó régen kint van, meg én is voltam már kint nem 2x és ismerem a terepet). Csak két kérdésem volt hozzá : hogy kaphatsz pályakezdőként targoncásként ennyit, mikor ennyit még faterom se keres 20 év gépipari tapasztalattal , CNS-s ként Németország elvileg leggazdagabb tartományában? A másik : akkor miért jöttél haza,ha iylen király volt mdien?

2015. jan. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!