Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a nehezebb: gimnáziumbó...

Melyik a nehezebb: gimnáziumból közgazdasági egyetemre, vagy közgazdasági szakközépiskolából orvosi egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert a gimnáziumban egyáltalán nem tanulnak közgazdaságtant, mégis többen mennek ilyen módon közgazdasági egyetemre, mint mondjuk szakközépiskolából orvosira (én példának okáért csak 2 évig tanultam természettudományi tantárgyakat).

2015. jan. 24. 23:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Én az első eset vagyok. Elég nehéz volt az elején úgy vették mintha mindenki szakközépből jött volna. De a 0. nyelvi évfolyam miatti nyelvvizsga jól jött.
2015. jan. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
92%

Közgazdasági szakközépből orvosira menni. Az orvosihoz két emelet kell, min a kettő plusz tantárgy (a kötelezőkön kívül), a ponthatár elég magas, a fizetős meg olyan drága, hogy nem sok ember tudja kifizetni. Szakközepekben meg ált. a kémia-biológia-fizika oktatás egy kaki, de még sokszor a gimikben is...


Közgazdasági szakon nincs kötelező emelt, az 4 kötelező tárgy közül elfogadnak 3-at, a fizetős pedig sokaknak elérhető.

2015. jan. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!