Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » E-felvételin be kell jelölnöm,...

E-felvételin be kell jelölnöm, hogy hátrányos helyzetű vagyok, ha anyukám egyedül nevel, gyerektartást nem kapunk (de nem vagyok félárva), viszont családi pótlékot igen?

Figyelt kérdés

Találtam egy erre vonatkozó jogszabályt, de sajnos őszintén megvallva kis gondot okozott az értelmezése:


2.1. hátrányos helyzetű hallgató (jelentkező): az a beiratkozás (jelentkezés) időpontjában huszonötödik életévét be nem töltött személy, akit középfokú, iskolarendszerű szakképzési vagy felsőoktatási tanulmányai alatt családi körülményei, szociális helyzete okán a jegyző illetve a gyámhatóság védelembe vett, illetve aki után rendszeres gyermekvédelmi támogatást folyósítottak, aki rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult..."


Most a családi pótlék gyermekvédelmi támogatásnak minősül, vagy nem?


2015. jan. 26. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, nem vagy hátrányos helyzetű.
2015. jan. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy hátrányos helyzetű, de egyébként is nagyon figyeljen mindenki, mert a hátrányos helyzetű fogalma változott, már nem lég hozzá a rendszeres gyermekvédelmi. Nekem két tanítványom számított a plusz pontokra, de elesnek tőle, sajnos.
2015. jan. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Családi pótlékot minden gyerek kap normális esetben.
2015. jan. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2015. jan. 26. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!