Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óbudai Egyetem had- és biztons...

Óbudai Egyetem had- és biztonságtechnikai mérnök vélemények?

Figyelt kérdés
Lehetőleg aki odajárt :) Ellehet helyezkedni ? Nehéz a tananyag ? Jól adják le a tananyagot ?

2015. jan. 26. 19:47
 1/1 anonim ***** válasza:

A szak nagyon rossz. Nem azt mondom, hogy nem lehet jól keresni a szakmában - sokan dolgoznak jó fizuért, de ők 100%-ban az önképzéssel mentek előre.


Egy ismerősöm így fogalmazott: "ez inkább bölcsész diploma, semmint mérnöki. Mindenből tanulunk az egyetemet egy picit, de semmihez sem értünk igazán". Ez amúgy teljesen igaz is ebben a formában. Érdemes mellé munkavédelmi, tűzvédelmi technikusi képzéseket csinálni, ezeket indítja is az egyetem a rendes tárgyak mellett. Ha valaki kihasználja a lehetőséget a diplomán túli oktatásra, akkor azért lehet vele kezdeni valamit.


A gépészeket nagyon keresik. És meg is fizetik. A BT szakma is keresett, de itt semmit nem fogsz tanulni, ami fontos lenne. IT securityhoz jobban ért egy mérnökinformatikus, tervezni lehet biztonságtechnikai cuccokat akár mechatrósként / gépészként is.


Vidéken szinte esélytelen munkát taláni ezzel a szakmával.


Inkább gépész. 10/9 ismerősöm mondta, hogy ő inkább más szakra menne, ha újra kezdeheté. Sokkal szélesebb a paletta.

2022. okt. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!