Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes-e tanárnak mennem? Ha...

Érdemes-e tanárnak mennem? Ha igen, melyikek a jó sulik? (GYMS megyéhez közel, lehetőleg)

Figyelt kérdés
Most vagyok tizedikes, és igaz, hogy van még pár év addig, míg újra a felvételizés elé kerülök de ez fontos nekem. Sokan mondják, hogy nem érdemes, mert így is elbocsájtják a pedagógusok kb. 40%-át de nekem kicsi korom óta ez minden vágyam. Amúgy pedig a törit választanám meg az angolt. Szóval?
2008. aug. 21. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én most kezdek magyar szakon, valószínűleg belőlem s tanár lesz. Mindenki azt mondja, hogy rossz választás, elküldik a tanárokat, nem lesz munkám. Én ilyenkor mindig azt mondom, hogy akkor mondjanak egy szakot, ami biztosan jó lesz, de olyat amihez nem kell matek, fizika, kémia, biológia. Erre már senki nem tud válaszolni. Mert persze jó mérnöknek menni, de ha egyszer nem mennek a tantárgyak, akkor nem szenvedek ott.


A választásod egyetlen problémája, hogy a töri-angol erős párosítás ugyan, de törin és angolon is nagyon sokan vannak. Én azt csinálnám a helyedben, hogy választanék egyelőre, hogy melyiket szeretném jobban tanítani, olyan alapképzésre jelentkeznék. A bologna rendszerben mindenképpen kell mellé még egy szak, én valami heti 1-2 óraszámút keresnék. Ezeket elég kevesen tanulják, ezért ha megüresedik egy hely, esélyesebb, hogy ezzel felvesznek. Kiegészítésként meg bármikor elvégezheted a harmadik szakot, általában az iskolák is támogatják ezt.


Sok sikert, és ne hagyd magad lebeszélni, ha tényleg ezt akarod csinálni. Könnyebben fogsz így érvényesülni, mint az, aki "csak kell egy diploma" alapon lett tanár.

2008. aug. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ja, azt elfelejtettem, hogy elég nagy múltja van a tanárképzés szempontjából a volt BErzsenyi Dániel Főiskolának (ma már Nyugat-Magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központ). Én ide fogok járni.


Első voltam

2008. aug. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Aham, értem. Hát nagyon köszönöm. Én is a Berzsenyit nézegettem, meg Győrben az Apáczait meg esetleg még a PTE-t. =)
2008. aug. 22. 12:25
 4/10 A kérdező kommentje:
Ó és kérdeznék még egyet ha lehet... Ha te most a Berzsenyin elvégzed a magyar szakot milyen suliban taníthatsz majd? Úgy értem... általánosban vagy középsulin? Mert azért én középsulin szívesebben tanítanék majd... :) :D
2008. aug. 22. 12:27
 5/10 anonim ***** válasza:

A Berzsenyi már nem főiskola, hanem egyetem, de a bologna rendszerben már nincs különbség a főiskolai és egyetemi oktatás között elvileg. Persze a kettő most is eltér, csak nem tesznek korlátokat a fősulin végzettekkel szemben. Sőt, vannak területek (pénzügy), ahol előnyben részesítik a főiskolai képzést, mert az gyakorlatorientáltabb (hülye egy szó :S).


Ettől függetlenül most sem egyszerű tanárként végezni. (Vegyünk engem példának, akkor érthetőbben le tudom írni.) Tehát magyar alapszakra járok, tanár szeretnék lenni. Mindenképpen kell egy ún. minor szakot felvennem (ebből lesz a második szak). Emellett - ha jól tudom - 3. félévben fel kell vennem a pedagógia modult (ez az a rész, amikor elmagyarázzák, hogy kell tanítani, de sose fogod hasznosítani). Elvégzem az alapszakot, majd jelentkezek mesterképzésre. Erről még nem tudok sokat, de a lényeg, hogy biztosan 5 évet tanulsz, ha tanítani akarsz. Kivéve, ha tanító alapszakra mész, mert akkor csak alsósokat taníthatsz. Az alap+mester végzettséggel én felsősöket és középiskolásokat taníthatok (felsőoktatásban azt hiszem nem).

2008. aug. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amúgy én is a középiskolára szavazok, csak eléggé romlik a tanulók minősége.
2008. aug. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Júúúj nagyon köszönök mindent :)
2008. aug. 22. 19:09
 8/10 anonim ***** válasza:
szia :), én is kicsi korom óta tanár szerettem volna lenni :), elvégeztem az ELTE-n a magyar szakot és a ZENEAKADÉMIÁN az egyházzene-karvezetés szakot, plusz kiegészítő szolfézstanár képzést. MOst egy zeneiskolában tanítok szolfézst és boldog vagyok :), mert szeretek tanítani :), te se add fel, a töri és az angol nagyon jó párosítás :), a berzsenyi egyébként sztem kiváló. sok sikert a pályaválasztáshoz :) !
2008. aug. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Wow, tök jó lehet neked :) Köszönöm :)
2008. aug. 27. 10:43
 10/10 anonim ***** válasza:
A sógornőm és a férje tanár...ők azt mondták, h a sulijukba inkább olyanokat keresnek, akik Pesten végeztek...(ELTE),meg azt mondták, hogy még a Kecskeméti meg a Nyíregyházi tanítóképző nagyon jó...bár ez eléggé messze van tőled... én óvónéni szeretnék menni, és az ELTE-n fogok tanulni...
2008. aug. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!