Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan számítják ki a felvétel...

Hogyan számítják ki a felvételi pontjaimat?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Kicsit most elbizonytalanodtam.Nem értem hogy most hogy van ez.Az Adyligeti Rendészeti Szakközépiskolába jelentkezem,de nem értem hogy számítják ki a pontokat.Azt olvastam az oldalukon hogy fizika(125p.) és műveltségi tesz(100p.) alapján max. 225pont az elérhető. De nem értem akkor hogy az érettségi hogyan számít bele. A ponthatárok eddig 170-180 körül mozogtak,de ezt bőven el lehet érni a fizikaival és a műveltségivel. Akkor az érettségi nem ad pontot vagy hogy van ez? :(

2015. febr. 2. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
25%

Ez most valami rendőrvicc szeretne lenni?…


Csak mert ha KÖZÉPiskolába szeretnél menni, akkor annak a végén lesz érettségid, így nyilván nem kell, hogy előtte is legyen, tehát az érettségi a középiskolai felvételibe NEM adhat pontot.

2015. febr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez rendben,de ide csak 18 éves kortól lehet jelentkezni,érettségivel.
2015. febr. 2. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsánatot kérek! Igazad van.


Utána olvastam, csak a belügyi rendészeti ismeretek tantárgyból szerzett érettségi számít pluszpontként, viszont az érettségi bizonyítvány kritérium követelmény (tehát anélkül olyan, mintha 0 pontod lenne). A jobb érettségi esetleg akkor számít, ha a felvételi pontok alapján ponthatáron lennél többekkel együtt.


Talán ez segít legtöbbet:

[link]

2015. febr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Így már érthetőbb! Köszi!:)
2015. febr. 2. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!