Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segítség! Hova/Hogyan tovább?

Segítség! Hova/Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Végzős vagyok és most kell beadni a jelentkezést. Már csak pár napon van és gőzöm sincs. Nagyon kétségbe vagyok esve, mert rá kellett jönnöm, hogy amiről eddig azt hittem, hogy érdekel és szeretem, azt csak bemeséltem magamnak. Szóval nem szeretnék emiatt olyan helyre jelentkezni, amit már az első perctől utálok. Tudom, hogy ismeretlenként senki nem tud segíteni, de remélem van köztetek olyan aki anno hasonló problémával állt szembe.

Tehát magamról egy kicsit. Ami igazán érdekel az az utazás. Új emberek, helyek megismerése, fontosabb dolgok intézése. Szeretek a középpontba lenni és nem vagyok az a fajta aki egy nyugis irodában vagy otthon üldögélne. Folyton mozgásban kell lennem, tennem-vennem kell.

Szeretem a biológiát( ebből érettségizek), és angol felsőfokúm van.


Ezek alapján mit tudnátok javasolni? Jöhet OKJ-s képzés, felsőoktatási szakképzés, külföldi egyetem/fősuli, külföldi lehetőségek.

Turizmus-vendéglátás megfordult a fejemben.. Mennyiben váltaná be ez a szak az „álmaimat” ?

Külföldön tervezek letelepedni később, ebből a szempontból nézve valami kedvező szak?

Idegenvezető, stewardess megfordult már a fejembe, viszont szerintem ezek elég magányos szakmák.


Minden apró hasznos hozzászólásnak nagyon örülnék és nagyon sokat segítene! Előre is köszönöm és bocsi ha hosszúra (és kicsit érthetetlenre) sikerült! 😊



2015. febr. 3. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:
A turizmus totálisan büfészak, okádja ki magából évente a diplomások százait. Tudom, mert az végeztem, nem mentem vele semmire, további tbb száz társammal együtt. ha annyira nem tudod, mihez kezdj magddal, csinálj emg egy egyéves szakát vagy menj dolgozni, tnaulj még egy nyelvet, utazz, bármi, csak ne vergődj a jövődőn, mert képtelenség az emberek 99%-ának tutira eldönteni, mihez kezdjen biztosra gimi után.
2015. febr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Sidel ***** válasza:
Nincs túl nagy belelátásom a turizmusba, hacsak az nem, hogy gyakran fordulok meg külföldön turistaként. Nekem szimpatikusnak tűnt az a tanfolyam+munkalehetőség, ami többek közt facebookon is terjengett. Ha nem vagy tengeribeteg, menj ilyen nagy tengerjáró hajóra dolgozni. Állítólag 5 év alatt 5-10 milliót össze lehet rajta szedni, plusz világot is látsz. Keress rá googlén.
2015. febr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!