Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit lehet kezdeni az arabiszti...

Mit lehet kezdeni az arabisztikával később ill. megéri egyetemen tanulni?

Figyelt kérdés
Karrier lehetőség mennyire van? Érdemes azt tanulni?

2015. febr. 3. 23:13
 1/6 anonim válasza:
25%
Na nem tudom hogy ez most ugyanaz-e, mint az arab szak, ha nem akkor bocsi. De több ismerősöm is, aki arab szakon végzett, nem talál munkát, semmit nem lehet szinte ezzel a végzettséggel kezdeni, mondják.
2015. febr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Az arab nyelv és kultúra egy egyre fontosabb bölcsész terület. Karrier lehetőség csak akkor van benne, ha a legmagasabb szinten műveled, nemzetközi mércével is szakértőnek számítasz, tehát BA és MA után PhD-t is szerzel, kutatsz, publikálsz, egyetemen maradsz.


Ha csak egy BA-t szerzel, akkor az annyit jelent, hogy tudsz arabul és kicsit tájékozott vagy az arab világban. Ez esetben legfeljebb a nemzetközi gazdasági kapcsolatokban, vagy fordítóként tudod hasznosítani, de ahhoz jól kell tudnod angolul is és nem árt ha más diplomád is van még, amit az arab csak egy értékes és hasznos dologgal kiegészít.

2015. febr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem hát eléggé érdekelt volna de éhen sem akarok halni később az az igazság így kicsi a realitása, hogy ezt választom. Nagyon köszönöm!
2015. febr. 4. 17:29
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Tolmácsolni vagy fordítani nyilván lehetne, de az arabbal az a probléma, hogy a legtöbb műveltebb arab teljesen jól tud angolul, tehát sokkal kevesebb arabos fordítási munka van, mint gondolná az ember.
2015. febr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Én ELTE-s vagyok és nyelvi szakra járok, de nem arabra. nálunk kell választani minort, de ez gondolom egyetemfüggő is, szóval nem tudom hogy mindenhol így van-e. De ha olyan egyetemre mész ahol van ilyen, és valamilyen más bölcsész szakot választasz, felveheted a főszakod mellé az arabot.
2015. febr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%

Régi kérdés..

Végül, hogy döntöttél ?

Én több mint egy évig oda jártam. Itt mindenki magától hagyja otr a szakot mert ‘értelmetlen’. Hova keresnek arab szakos nyelvészt? Mert ez lesz a diplomában. A BA csak hadd ne mondjam mire jó.. és ne legyenek illúzióid ugyanis nem fogsz arabul megtanulni.. Elvárás nagy, a tanítás kb semmi. Tolmács, fordító? Majd max MA diplomával és úgy, hogy x évig arab területen éltél.

Hidd el, a legtöbb hallgató úgy volt ott, hogy elvégzi, lesz egy diplomája de maga sem tudja, hogy mihez kezd mert semmire nem jó ez a végzettség.

Én borzasztóan megbántam, hogy elpazaroltam ott az időmet.

És mindegy, hogy ELTE vagy Pázmány.

Ha van doktorid akkor esetleg maradhatsz az egyetemen. De nekünk megmondták, hogy jelenleg mindenki megvan tehát oda jó darabig nem kell ember. Kutatóból meg 1-2 kell csak.

És nem lehurrogni akartam de sajnos ez az igazság.

2019. dec. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!