Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezek a szakok közül van...

Ezek a szakok közül van értelme bármelyiket elvégezni?

Figyelt kérdés

Nincs sok diplomás ismerősöm, de ők se ezeken a szakokon tanultak.

1. Dietetika bsc + táplálkozástudományi msc

2. Gyógytornász bsc + fizioterápia msc

3. Szlavisztika bsc (horvát vagy orosz)

4. Germanisztika bsc (van emelt érettségim, az nem gond)

5. Gyógyszertári asszisztens OKJ


Tudom, hogy nem túl keresett szakok, de az egészségügyön és a nyelveken kívül nem érdekel semmi. (Közgáz, jog, tanári képzések kizárva) Orvosi tetszene, de sose lenne annyi pontom, hogy fölvegyenek. 360-380 pontig jöhet szóba bármi is.



2015. febr. 4. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:

OLKDA szakon gondolkodtál már? Mert az nem orvosi, de azert elég keresett szak.


Dietikus szakról őt kérdezd meg szerintem:alimento.blog.hu


Ő biztos tud segíteni dieteikus végzettségű, a blogja is színvonalas.


Gyógytornász sem rossz, csak sokszor a korhazak nem akarják oket.


A többivel nincs tapasztalatom.


Ha az OLKDA szak erdekel írj nyugodtan, képalkotóskent vegeztem egy 1,5 éve.

2015. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nektek kell vért venni? Mert az elfelejtettem írni, hogy tűfóbiám van.
2015. febr. 4. 19:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezek közül mindegyik jó. Mindegyiken van/volt ismerősöm és nem maradtak egyáltalán munka nélkül :)
2015. febr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem legjobban a dietetika és a szlavisztika tetszik. Az előbb megnéztem 3 álláskereső oldat is és csak pár helyre kerestek dietetikust, azt is jó messze, onnan, ahol lakok. Még van 1-2 napom kitalálni, de legkésőbb hétfőn szeretném leadni a jelentkezésemet, nehogy kicsússzak az időből.
2015. febr. 4. 19:51
 5/9 mi a fene ***** válasza:
76%

dietetikus-jól hangzik, sokat kell tanulni, de nem kezelik helyén a kórházak. 5-10 napra befekvő betenek a diétás ételt összeállitani nem nagy cucc, megvannak a sémák. orvosok és a nővérek is kinézik maguk közül.

Gyógytornász szintén, de a gyt.,-szal lehet maszekolni, és külföldön is keresett. Ha szeretsz beteg emberekkel foglalkozni akkor az eü-t válaszd.Gyógyszertári asszisztens nem nagy valami a karrier szempontjából, hacsak nem vesz neked a család egy üzletet, kihasznál a főnök, és külföldön se keresett, maszekolni se lehet. A többit nem tudom, a tudás nem vész el, a nyelvekkel is lehet valamit kezdeni, mondjuk a ritka nyelvekkel a rendőrségen.

2015. febr. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A szlavisztika, és a germanisztika is BA, nem BSc.

Egyébként van szlavisztikás ismerősöm, aki oroszos, és van olyan is, aki már végzett ott. Ő a mesterképzést mondjuk Moszkvában végezte, mert már olyan szintű orosz nyelvtudásra tett szert, de ettől függetlenül Magyarországon eléggé keresett a nyelvtudása miatt, hiszen magyar-orosz fordítók azért még keresettek.

2015. febr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Azt hittem, hogy a BA és a Bsc ugyanaz.
2015. febr. 5. 21:26
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettő diplomát ad, tudományterület szerint van ilyen különböző neve.

Általában a humán diplomák: Bachelor of Arts (BA)

Tudományos szakoknál van: például gazdaságtudomány, műszaki, informatika stb.: Bachelor of Science (BSc)

2015. febr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvilágosítást. :)
2015. febr. 18. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!