Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar emelt érettségire...

Magyar emelt érettségire készülök, de még van másfél évem. Tudnátok nekem olyan könyveket mondani amiből érdemes, és jól lehet tanulni? Esetleg ha le lehet tölteni pdf-be az nagyon jó lenne! Ti miből tanaultok/tanultatok?

Figyelt kérdés
2015. febr. 4. 20:41
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Tavaly tavasszal emelteztem magyarból ötösre, én így csináltam:

Először is mindenképpen szerezd be ezt a könyvet:Emelt szintű érettségi 2015 - Kidolgozott szóbeli tételek - Magyar nyelv és irodalom

Nem, nem elég ami benne van, de nagyon jó alapot ad, és ha kiegészíted, akkor minden rendben lesz a szóbelivel. Vagyis, ha jövőre érettségizel, akkor majd a 2016os kiadást szerezd be, ezek adott év januárjában jelennek meg. A szóbelire bőven elég lesz a maradék 4-5 hónap felkészülni.

Az írásbeli már nehezebb dolog. Nagyon ismerni kell MINDENT amit valaha tanultál irodalomból, és ezt ki kell bővíteni. Olvass verseket! Én úgy csináltam, hogy a költők verseit a korszakaikként olvastam, majd a különböző kortársakét is újra. Nagyon fontos, hogy átlásd az egész irodalmat, és ne költőkre tagolva értelmezd!

A kötelező olvasmányok legyenek a legjobb barátaid, az ajánlottak pedig a hálótársaid! próbálj minél többféle műfajban olvasni, ez azért fontos, hogy tudj példákkal érvelni, valamint nagyon jó színben tüntet fel, ha olyan példákat hozol, amelyek nincsenek benne a kötelező irodalomban. Jó, ha ismered a művek filmadaptációit is, de azok nem helyettesítik a könyvek elolvasását. Egy a lényeg: OLVASS OLVASS OLVASS!

Persze nem tudom milyen szakra jelentkeznél, mert nem mindegy, hogy 5ös érettségi kell a pontok miatt, vagy csak emeltezni kell magyarból. Ha az utóbbi, veheted lazábbra.

Remélem tudtam segíteni, és sok sikert kívánok! :)

2015. febr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!