Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelezőn/távoktatáson el...

Levelezőn/távoktatáson el lehet normálisan végezni valamilyen műszaki/mérnök szakot?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy míg mondjuk a nappalisokkal hetente foglalkoznak minden tárgyból, addig a levelezősökkel egy félévben van két-három kontaktóra egy adott tárgyból és kész. Ez természettudományos és bölcsész képzési területen elég (ezt tapasztalatból tudom), de műszaki területen rettentően sok gyakorlati óra van a nappalisoknak, amit szerintem nem lehet pótolni egy-két kiadott és kidolgozott feladattal.

Ennek ellenére szinte minden műszaki karon van levelező vagy távoktatás is, ami nekem jó, mert szeretnék a "gyűjteménybe" egy ilyen végzettséget is, de érdemes próbálkozni? Tehát ha mondjuk jelenkezem jövőre építőmérnök levelezőre, ott nem indulok óriási hátránnyal a nappalis hallgatókkal szemben?


2015. febr. 6. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 2. éves. Első évet nappalin csináltam meg lett mdien tárgyam (3,9 volt az átlaogom,ami azért ezeken a szakokon nem túl rossz(3-astól már ösztöndíj van)) Idén átjöttem levelezőre itt is ugyanúgy mennek a dolgok , átalgom 4,1 lett most. Ha csak a gyűjteményedbe szeretnél egy ilyet,akkor szerintem felejtsd el,mert nem fog menni , valószínűleg jópár tárgyal meg fog gyűlni a bajod és a végén meg úgyse fogsz a szakmádhoz érteni semmit,aminek szerintem nem sok érelme van,de te tudod. Az a duma,meg,hogy nappalin mennyi gyakoralt van.. hát van elég sok ez igaz,de ha ideveszük,hogy elég elvault mérési módszereket tanítanak és nem a legkorszerűbb gépek vannak (pl. egyetemes marógép,amit már vagy 25 éve egyetelen komolyabb cégnél se használnak,stb.) Szóval ettől sokkal többet ér,ha mondjuk valaki dolgozik a tanulmányai alatt ezen a szakterültene már,és napra kész tudást kap gyakorlat terén a szakmájából. Az elmélet meg úgyis ugyan az nappalin meg levelezőn. A diplomába meg bele se kerül,hogy te most nappalin végeztél vagy levelezőn.
2015. febr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amúgy én gépészmérnökire járok. Neked milyen végzettségid vannak egyébként? Tanultál már műszaki dolgokat korábban, középiskolában akár? Csak azért,kérdem,mert mdonjuk a közgazdászokat elég sokat halljuk nyvajogni,hogy az aztán de nehéz,mi meg csak röhögünk rajtuk. Pl. volt nekünk msot ebben a félévben mikroökonómia c. tantárgyunk.. Hát kb. 1 napot tanultam rá és 5-ös lett, meg volt pl. Szilárdságtan áramlástan , amire 6-7 napot kellet tanulni napi 6-7 órában és nem 3-asra sikerültek. Szóval csak amiatt kérdem.
2015. febr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsi a helyesírási hibákért és az elírásokért,csak túl jó volt a tegnap este.. :D
2015. febr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a választ!

Másrészt eddig egy bölcsész (történelem) és egy természettudományos végzettségem van (környezettan), most folyamatban van levelezőn a kémia még, tehát leghamarabb jövőre fogok jelentkezni, én sajnos "papírgyűjtő" vagyok, tehát amint befejezek valamit, már viszket a tenyerem, hogy na még majd az X szakot is el fogom majd egyszer végezni. Csak mivel már nincsenek állami féléveim, így azért potyára több százezer forintot nem akarok elverni arra, hogy elkezdem és a végén kibukok. Márpedig itt kémia levelezőn sajnos nagyon kijön, hogy a nappalisokkal jobban foglalkoznak, mi csak mostohagyerekek vagyunk pl. van olyan tanár, aki meg sem tartja az óráját, csak kiadja a kötelező olvasmányt, azt oldd meg valahogy, és nem is zavarna, ha valami mesekönyv volna, de egy háromszáz oldalas analitikai kémia tankönyvet nem lehet egykönnyen "beemelni".

Na most a műszaki képzés sok szempontból nehezebb még a természettudományosnál is, aztán nem akarom pocsékolni a pénzem főleg úgy, hogy valószínűleg nem is fogok azon a területen dolgozni!

Szóval lehet, hogy "gyűjtök" majd valami egyszerűbb végzettséget majd, pl. ha már történelemről van papírom amellé gazdasági területről is jó lenne valami mondjuk.

Egyébként sajnos nincs műszaki előképzettségem, bár szabadidőmben nézegettem ábrázoló geometriával meg műszaki rajzzal, gépelemekkel, mechanikával foglalkozó könyveket, de akkor lehet mégis kihagyom az életemből.

2015. febr. 7. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!