Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Eltudnék-e végezni egy egyetem...

Eltudnék-e végezni egy egyetemet Angliában itthoni anglisztika alapszak után?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vannak, akik anélkül is elvégzik, de én a suliban nem sokat tudtam tanulni, főleg itthon foglalkoztam a nyelvvel, és hiába néztem filmeket, hallgattam zenéket, az élő beszéd nem nagyon megy. Most ettől eltekintve erős középszinten tartok, 3 éves alapképzés után könnyebb lenne?
2015. febr. 7. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
miért nem itthon végzed el amit kint akarnál?
2015. febr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mert kint szeretnék vele dolgozni, és így ott tudnék gyakorlatot szerezni, és nem kellene "újratanulnom" mindent angolul.
2015. febr. 7. 21:58
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Ha az élő beszéd nem nagyon megy, miből gondolod, hogy egy angol alapszakot el tudsz végezni?
2015. febr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
a szakma az ugyan az nyelvet kint betanulni egyszerűbb, felesleges emiatt egy egyébként büfé alapszakot elvégezni (mesterképzéssel ér valamit)
2015. febr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Anglisztikán nem fogsz megtanulni rendesen angolul. Ott már tudnod kell! Vannak ugyan nyelvészeti tárgyak, de ha ahhoz nincs meg az erős alap tudásod akkor nem fog menni. Mellette meg ott van a sok irodalmi meg történelmi órák. Ha csak a nyelv miatt mennél erre a szakra akkor inkább fizess be egy intenzív nyelvtanfolyamra és utána próbálkozz kinti egyetemekkel.
2015. febr. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
Pont erről beszélek, mint az 5. válaszoló, csak mindenki lepontozott. :D
2015. febr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az élő beszédet úgy értettem, hogy ha egy angollal beszélek, sokszor nem úgy fejezem ki magam, ahogy akarom, de amúgy jól megy az angol. (Plusz muszáj elvégeznem, hagyjuk, hogy miért).


És egyébként én nem pontozok soha senkit le, de úgy látom, valakinek ez a hobbija.

2015. febr. 8. 14:57
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen. Egy anglisztika alapszak után nagyon érdemes Angliában továbbtanulni.
2015. febr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Középszintű tudással nem biztos. Ismerősöm Londonban tanult, brutál rengeteget kellett könyvtárazni, olvasniuk és az alapján beadandókat, tanulmányokat csinálni, de tényleg úgy képzeld el, hogy reggel ment az egyetemre, utána könyvtárba vagy haza és éjfél utánig tanult szinte minden nap. Ő úgy szívott rendesen, hogy perfekt volt angolból, óvodás korától tanulta és 2 évig angol nyelvterületen élt gimi alatt.
2015. febr. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%

"Az élő beszédet úgy értettem, hogy ha egy angollal beszélek, sokszor nem úgy fejezem ki magam, ahogy akarom, de amúgy jól megy az angol."

A hallott szöveget rendesen érted? Írásban ki tudod fejezni magad szépen, teszem azt több oldalas esszéket meg tudsz írni középfoknál nagyobb szinten? Mert anglisztikán első évben már kell esszézni sokat, az órák angolul vannak, jegyzetelni is úgy kell, ha valamit nem tudsz akkor a délutánod rámehet a szótárazásra.

Én is erős középpel mentem anglisztikára, és két év után otthagytam mert nagyon nem tetszett. Ezért mondom, ha magát a nyelvet akarod csak perfektül tudni akkor jobban jársz egy nyelvtanfolyammal.

2015. febr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!