Programozó informatikus képzésre mennék, Eltét, Szegedi vagy Pécsi Tudományegyetemet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Budapesti vagyok, de ki szeretnék mozdulni otthonról, ezért gondolkodom "vidéki" egyetemen. Ha meggondolnám magam ott az ELTE, de ha mégse, edukáción a Pécsi tűnt a legszimpatikusabban, de a szegedi is szimpi. Mekkora a különbség a képzések, és a diplomák értéke között? Illetve könnyű bekerülni a koleszba?

2015. febr. 8. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:

ELTE: eléggé matekosra veszik a dolgot, már túlságosan is (programozóként a gyakorlatban nincs szükséged ennyi matekra)

SZTE: én ezt ajánlom (de elfogult vagyok, mert harmad éves vagyok itt proginfón :D). Van bőven matek is, de nagyobb a hangsúly a programozáson/számítástudományon. Nyilván nem az egyetem fog megtanítani programozni, hanem majd saját magadat a munkahelyeden.

PTE: nincs infóm.

2015. febr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


...így viszont most lett még egy kérdésem: hogy érted, hogy nem az egyetem fog megtanítani programozni, hogyha nagy a hangsúly a programozáson/számtechen? Bocs ha ez így egy picit naív kérdés...

2015. febr. 9. 21:26
 3/4 anonim válasza:

Arra gondol hogy az egyetem egy látás módot fog átadni neked amellyel képes leszel komplexebb problémák átlátására. De az egyetem nem fogja fogni a kezedet és megtanítani mélyen semmilyen programozási nyelvet(nyelveket). Neked kell otthon tanulnod tovább programozni,az egyetem egy alapot ad,nyelv függetlenül.


Remélem tudtam segíteni.

2015. febr. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, pontosan így értettem, ahogy a #3 válaszadó írja.

Az egyetem egy vázat ad a tudásnak, el tudod helyezni a technológiákat, egy probléma megoldásához hogyan kell hozzákezdeni stb. De maga a programozás része elég "gyatra", ami érhető is, hiszen neked kell megtalálni azt a területet, ahol el akarsz helyezkedni. És nyilván neked kell arra nagyobb hangsúlyt fektetned.

2015. febr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!