Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OE: Környezetmérnök vagy BCE...

OE: Környezetmérnök vagy BCE Környezetgazdálkodási Agrármérnök vagy BCE: Kertészmérnök? Melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés

Ebből a háromból szeretnék választani és a következő dolgok érdekelnek:


- Melyikkel tudok a legjobban elhelyezkedni?

- Mit tudok,ezen alapképzések után ezen az ágon tanulni?

- Mivel vidéken élek,nem tudom: Kollégiumba mi kell,hogy bekerüljek,illetve jobban megéri-e egy albérlet (ha többen vagyunk) ?

- Egyéb ötlet Budapesten hasonló ágon?


17/F


2015. febr. 14. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Mind a háromnál rossz a képzés színvonala. Az egyiket tapasztalatból tudom, a többiről hallottam, és mivel tapasztalatból tudom milyen egy rossz színvonalú képzés, el tudom képzelni a többit is....

Többit privátban.

2015. febr. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 pokiloki ***** válasza:
72%
Hát én eggyiket sem választanám a helyedben. Mind a 3 szak olyan, hogy bemész, tanulsz kicsit, megkapod a diplomát, és a 8 általános iskolát végzett emberekkel sétálhatsz az utcán szemetet szedni. Annyira esetleg elég lenne hogy te leszel a közmunkások csoportvezetője 64e FT-ért. Én a helyedben másik szakban gondolkodnék , de ha ezt akarod mindenféleképpen akkor az OE.
2015. febr. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Mindhárom botrányosan gyenge és teljesen komolytalan, megélhetési balekvadász szak ezeken az egyetemeken, mert nincsenek hozzá megfelelő oktatóik.


Ugyanezek a szakok magas színvonalon elérhetők a SZIE MKK-n (Gödöllő). Némelyik Debrecenben, illetve Veszprémben is jó. A környezetmérnökben a BME is nagyon jó.


Ha mindenképpen ebből a háromból szeretnél választani akkor az OE Környezetmérnök a legkevésbé béna, de ezzel nem mondtam sokat.

A BCE budai campuszának viszont még a környékét is érdemes elkerülni.

2015. febr. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt mondanám, inkább Corvinus budai campus mint OE RKK...
2015. febr. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát jó egyezzünk ki abban, hogy se OE se corvinus ezeken a szakokon.
2015. febr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
19%
Ne foglalkozz az előttem szólókkal. Látszik, h fogalmuk sincs róla, h miről szólnak ezek a szakok. Én a BCE Környezetgazdálkodási Agrármérnök szakon végeztem, és rögtön diploma után el tudtam helyezkedni egy cégnél mindenféle protekció nélkül. Zsír állás, céges autó, és ráadásul még érdekel is,amit csinálok. A legtöbb munkahelyen egyébként a kutyát nem érdekli, h melyik egyetemen végeztél, a lényeg, h meglegyen a papír és az állásinterjún összeszedett legyél, valamint hogy gyakorlatban jól tudd végezni a dolgokat. A BCE tanárjaival egyébként teljes mértékben elégedett vagyok, szakmailag jól felkészültek. A Gödöllőit nem ismerem, de teljesen mindegy,mert januártól úgyis összevonják őket, és a budai campus is a SZIE-hez fog tartozni. Amúgy ezek a szakok közül mindegyik jó, sztem az alapján válassz, h melyik érdekel a legjobban. Nagyon jó mesterképzésekre is lehet továbbtanulni ilyen alap diplomával. Én is gondolkozom rajta, h továbbtanulok. Pl. Növényorvos MSc a legszínvonalasabb mesterképzés az agrárszakok közül, arra szeretnék majd jelentkezni.
2015. dec. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia :) Az elhelyezkedéssel kapcsolatban nem tudok neked infókat adni, de a BCE-vel kapcsolatban igen. Én környezetgazdálkodási agrármérnök szakon vagyok ott és nekem tetszik, mert jó szak egyébként már összevontak minket a SZIEvel szóval már mi is Gödöllőhöz tartozunk. És szerintem nem vagyunk rosszabbak mint az MKK, mindkettő színvonalas suli ezt onnan is tudom hogy ez egyik haverom meg ott van ugyanezen a szakon és kb. ugyanazt tanulják mint mi , mert megnéztem a jegyzeteiket meg az óráikat is. A kolik jók megéri őket választani az albérlet helyett. Különösen a Somogyit csak arra kell figyelni a jelentkezésnél, hogy minden papírod meglegyen ami kell mert különben nem kerülhetsz be. Az albérlet ilyen 50 ezernél kezdődik még ha többen laktok együtt akkor, is kivéve ha nem akarsz a 8 kerbe költözni. Ha nem jön össze a koli akkor még magánkolikat tudom ajánlani Pesten még az is olcsóbb. Egyébként azt válaszd amelyik jobban tetszik szerintem a környezetmérnökkel az a baj, hogy már nagyon sok van belőlük.
2016. máj. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!