Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak ha nem akarnak...

Mit csináljak ha nem akarnak menni az összetett feladatok matekból?

Figyelt kérdés

Lassan itt az érettségi , matektanárhoz is járok de nem boldogulok a 2. részben levő feladatokkal? Létezhet hogy soha nem fog menni , vagy idővel berögzülnek?

Ha egy feladatot többször is megvsinálok akkor lesz fejlődés kb 3 hete csinálom őket!!ha érettségiket megoldom a videók szerint azzal is lesz rutin?



2015. febr. 18. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak gyakorlással, sokkal, meglátod, lész eredmény.
2015. febr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonló kalapban járok,mint te.Mindenből ötös voltam mindig,de gyenge hármas-kegyelem kettes között ingáztam mindig,csak én jövőre érettségizek.Próbáld meg azt,hogy mielőtt abból a 2. részből újba kezdesz,amiket eddig megoldottál más feladatsorban,azt gondold át újra,hogy miért lett az a megoldás,és próbáld meg kivülről megtanulni a lépéseket,meg így magát a feladatrészt,takard le,és oldd meg újra,majd írd ki egy másik lapra magát a feladatot.Teljen el fél óra,és a lapon oldd meg a feladatot.Ha nem sikerül,kezdd elölről ezt a műveletsort,és addig csináld,amíg teljesen meg nem tudod oldani.Majd,hogy nem felejtsd el,másnap,majd 2 nap múlva,1 hét múlva átnézés nélkül is oldd meg.Így hosszabban bevésődhet.Hogy ez a ˝2.rész˝ micsoda,mekkora nem tudom,nem mertem még matekérettségibe belenézni,delehet,hogy be kell magolni 1-2 matekérettségit ahhoz,hogy a többit meg tudd oldani.Mert ha egy szöveges feladat mondjuk valószínűségszámításról szól, és nem Bori meg Cili ,hanem Anna és Peti szerepel benne,meg nem 21 sárga,8 kék,11 barna golyó,hanem 4 piros, 6 zöld , 11 lila,akkor fel fogod ismerni a feladatot.


Ez nagyon nehéz,hosszú tanulási módszer,tudom.Én csak pár alkalommal tanultam így,az időhiány miatt,de akkor 4-est vagy ötöst írtam az adott anyagrészekből.


:)


Sok sikert :D :D

2015. febr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

b., próbálj meg tanárt váltani (az előző)


:D

2015. febr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Először mindig olyan feladattal kezdj aminek részletesen le vannak írva lépései. Ezekből írd ki a számodra fontos képleteket/szabályokat/diagramokat... (ezek akár általános iskolai alapok is lehetnek) és próbálj valami logikát keresni a feladat menetére.

Utána próbáld többször megoldani, ha jó az eredmény akkor rátérhetsz olyan feladatokra amelyeknek csak a végeredménye ismert.

Ha van jó matekos az osztályban akkor tőle kérdezd meg amit nem értesz vagy kérd meg nézze át a munkádat (hisz ő is az iskolai matektanárod nézőpontja alapján értette meg a tananyagot).

Meg vagy elégedve a matektanárral? (sokan nem tudják átadni a tudásukat vagy másképp adják le mint amit te megszoktál). Részletesen magyaráz (alapoktól kezdi)?


Kitartást! Gyakorolj, ne add fel. Keresd a logikát és használd a saját képletösszeírásod.

Remélem tudtam kicsit segíteni.

Majd írj, hogy haladsz.

2015. febr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Létezik. Én matekból jó voltam (Fazekas spec. mat, ötös, ennél jobban gimnáziumban nemigen mehet a matek) de fizikából mindig gyenge voltam és nem is javultam meg (pedig már negyven vagyok).
2015. febr. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hát szakközépiskolába járok , de nem igen tanít rendesen a matek tanár ezért külön tanárral készülök érettségire heti 2 alkalom 2*45 percben.

Meg tulajdonképpen az utolsó évben kezdtem elkezdeni tanulni a matekot de nagyon , aztán sokan mondták hogy sikerülhet egy 60-70 % érettségi ha bgyakorlom a típusfeladatokat!

Így hát belecsaptam a lecsóba de rendesen!

a matektanárral nincs semmi gond!

2015. febr. 19. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!