Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti nem vagytok ledöbbenve,...

Ti nem vagytok ledöbbenve, hogy a mai világban van olyan Magyarországon, aki nem akar semmilyen más nyelven megtanulni a magyaron kívül?

Figyelt kérdés
Miért nem érzik, hogy ez egy égbekiáltó ostobaság és elvágják saját maguktól a lehetőséget?

2015. febr. 19. 09:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

de, ez valoban ostobasag, de nem csak magyarorszagon vannak ilyen emberek, hanem a vilagon barhol. mindenhol egyforman ostobasag, es nem azert, mert lemarad arrol, hogy egy idegen nyelvet beszeljen, hanem mert lemarad arrol, hogy egy idegen kulturat ismerjen. egyebkent altalaban azok dacolnak a nyelvtanulas ellen, akik a sajat kompetenciaikat nem tartjak annyira elegsegesnek, hogy elsajatitsanak valami ujat ( adott esetben egy masik nyelvet.) ezt persze lehet takargatni " szerintem felesleges" vagy " szerintem a magyar a legjobb, legszebb" blabla szovegekkel, amik elegge atlatszoak.

egyebkent en szemely szerint kivaltkepp nem ertem oket, mert en barmilyen nyelven megtanult rovid/ hosszu szonak, kifejezesnek orulok, amit tudok, mert gazdagabbnak erzem magam tole.

2015. febr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%
De megdöbbentő. Azért nem érzik, mert mindent piros-fehér csíkosan látnak.
2015. febr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyanok, akik azért nem tanulnak nyelveket mert úgy érzik, hogy nem lesz rá szükségük. Én ez meg tudom érteni.
2015. febr. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én nem tudom megérteni. Egy ember kb. 70 évig él.. honnan gondolja, hogy az évtizedek alatt nem lenne rá szüksége? A globalizáció világában élünk, ezt nem szabad elfelejteni. Idegennyelv ismerete a legjobb befektetés.
2015. febr. 20. 11:35
 5/16 anonim ***** válasza:

Vannak emberek, akik számára ez felfoghatatlan, igen. Szerintem is butaság, attól csak több lesz az ember, ha tanul (bármit, nem csak nyelveket) és a nyelveknek tényleg van gyakorlati haszna. Viszont egy picit gondolj bele olyan élethelyzetekbe, amikről neked valószínűleg fogalmad sincs. Szabolcs- vagy Nógrád megyében pl, 8 általánossal egy aprócska faluban a nagynéném pl varrónő, otthon volt az elmúlt 20 évben és a gyerekeit nevelte. Teljesen meg tudom érteni, hogy pont lesz*rja a nyelvtanulást. Nagyon minimális esélye van annak, hogy valaha elköltözzön onnan és bármi mást csináljon, és ő ne is akar elköltözni, neki ez a normális.

Másrészt miért zavar ez téged? Elég önző dolog (tudom, az vagyok), de neked ennyivel kevesebb konkurenciád van, örülj neki. Ez olyan, mint amikor a mérnökök győzködik a bölcsésznek készülőket, hogy nehogy bölcsészek legyenek, mert a mlrnököknek sokkal jobb.

2015. febr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

*mérnököknek.

Folytatom, csak véletlenül küldtem el. Szóval ha én mérnök vagyok, akkor nem fogok idegen embereket győzködni, hogy legyenek mérnökök, ha ők nem akarnak azok lenni, mert csak elveszik idővel a munkámat (és még csak nem is fogják szeretni az egészet).

2015. febr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Igen. Meg pl. a földeken dolgozó parasztbácsinak sosem lesz szüksége semmilyen idegennyelvre. Ezt nem kell megvetni.

Ha meg egy nagyvárosi valakit kiküldenél a tanyára, nem értenék, hogy miért nem tud aratni meg stb. mert az meg ott fontos.

2015. febr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Most nem a szèlsőségekkel kellene jönni. Nem mellesleg 50-60 éves kétkezi munkások is volt már hogy olyannyira nem ment az élet otthon hogy kor ide vagy oda de elindultak a nagyvilàgban egy jobb élet reményében és végül Németorszàgban kötöttek ki. Útban afelé Ausztriában bolyongtak ide-oda, nyelvet semennyire sem beszélik, na pont hogy a saját helyzetüket könnyítették volna meg ha tudnak idegennyelvet, akkor nem bolyongtak volna több hónapot, meg Németben is könnyebb lenne. A történetükről a hírekben olvastam.
2015. febr. 21. 19:52
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerinted a kis faluban élő, 8 általánossal rendekező családanyák szélsőség manapság ebben az országban? Nézz egy picit körbe...
2015. febr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Egyébként meg kétkezi munkásoknak nem kell nagy nyelvtudás.

Aki meg magasan képzett, az meg valószínűleg beszéli majd a nyelvet.

2015. febr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!