Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetséges napi 50-100-...

Hogyan lehetséges napi 50-100-200 oldalt átnézni és megtanulni? Hogyan lehet hozzászokni ehhez?

Figyelt kérdés

Jelenleg érettségire készülök és napi 4 óràt tanulok, de még 10-15 oldalt is baromi nehezen jegyzek meg...

Orvosira szeretnék menni, viszont gőzöm sincs, hogy ilyen bajok után képes lennék e annyit megtanulni amennyit ott kérnek..


Hogyan lehet ehhez hozzászoktatni magad?

Hogyan kell tanulni?

Fontos, hogy meg is maradjon a tudás...


2015. márc. 1. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
húú, ezt én is nagyon szeretném tudni, remélem lesz valakinek használható válasza!!
2015. márc. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy most fogalmaztad ezt meg! A lényeg, hogy keresed a megoldást. Ezer okos dolgot írtak róla, tanulásmódszertan címen keress rá, próbálj ki több módszert, figyeld, neked mi jön be, írj naplót a tanulásodról, látszólag időpocsékolás és most úgy érzed, kevés időd van, de megtérül!
2015. márc. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Átnézni simán lehetséges. Én egy óra alatt kb. 80-100 oldalt el tudok olvasni, ha lassan és nagyon figyelmesen olvasok. (Könyvről van szó, A/4-es oldalból kicsit kevesebbet tudok.)


A tanulásról meg annyit, hogy a szakkönyveknek kb. a 60-70%-a nem információ, hanem maguk a mondatok (ugye egy könyvben általában nem csak vázlatpontok vannak, hanem kerek egész mondatok, amiket nyilván nem kell szó szerint megtanulnod, mivel nem színésznek készülsz), és magyarázatok, kiegészítés stb. Ezek azért vannak, hogy könnyebben befogadd az információt, de nem kell őket megtanulni, elég, ha egyszer megérted. A tanulást, a tananyag feldolgozását gyakorolni kell, és ha jól csinálod, akkor egy 100 oldalas szövegből simán tudsz olyan 30 oldalas vagy akár még rövidebb vázlatot csinálni, ami minden lényeges dolgot tartalmaz.


Az a tudás, amire a gyakorlatban szükséged lesz, az biztos, hogy megmarad, hiszen rendszeresen használnod kell már a tanulmányaid/gyakorlatod alatt is. Amit meg csak egy vizsgára kell beseggelni, de soha többé nem lesz rá szükséged, azért meg nem kár, hogy nem marad meg.

2015. márc. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%

A lényeget tanuld meg. Ez nagyon közhelynek hangzik, de igaz.

Igaz én nem az orvosira jártam, de végeztem egyetemet. Egy-egy vizsgára kérnek egy 200-350 oldalas könyvet. Az előadásokon nagyon szépen kiragadják belőle a lényeget. Ha bejársz és jegyzetelsz rendesen, akkor nem lesz gond (a legtöbb tárgynál). Vizsgaidőszakban kb egy hónapra megszűntem a külvilágnak. Napi 45 oldal jegyzetet meglehet tanulni - nem sokat jártam ki közben a szobámból. Mondjuk akkor nem napi 4 órát tanultam, hanem 10-et (de ugye akkor nincsenek előadások).

2015. márc. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!