Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elte vagy Pázmány jog? Érdemes...

Elte vagy Pázmány jog? Érdemes 23 évesen elkezdeni ügyvédnek tanul i? Levező vagy nappali?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, most jöttem rá, hogy ügyvéd szeretnék lenni, eddig is tanultam gazdasági jogot, olvastam jogi szakkönyveket. Mit javasoltok? Érdemes még elkezdenem? Nappalin vagy levelezőn jobb? Ha levelezőn tudom elvégezni főállás miatt, akkor lehet belőlem jó ügyvéd? Vagy kevés az, amit levelezőn tanitanak? Köszönöm

#jog #ELTE #nappalin vagy levelezőn
2015. márc. 8. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:

nyugodtan kezdd el,még nem sokat vesztettél 18 óta

hidd el, vannak 40-50-esek is a levelezőn.

2015. márc. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ELTE a legjobb.

Kezdd el nyugodtan, de vedd figyelembe, hogy az kb. 10 év, mire ügyvéd leszel! (5 év egyetem, utána államvizsga-doktorálás, aztán legalább 3 év ügyvédjelölti gyakorlat, majd a szakvizsgák, amik egy évig is eltarthatnak. És utána állsz ott, hogy na, el kellene kezdeni a praxisodat.)

2015. máj. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!