Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha én biológiát szeretnék...

Ha én biológiát szeretnék tanulni (egyetemen) akkor kötelező mellette kémiát is tanulnom?

Figyelt kérdés

Tudom elég szorosan kapcsolódnak...

Engem konkrétan az ember és az orvostudomány foglalkoztat és nem a virágok és állatok se az oldatok és vegyületek.

Persze sejtbiológia az lényegében kissé kémia de mégsem ugyan az.

Szóval van ilyen lehetőség szerintetek?


2015. márc. 9. 23:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Komolytralan vagy. Mi az, hogy érdekel az orvostudomány kémia nélkül, mikor az tömény biokémia és az arra épülő élettan? Nonszensz.

Értelemszerűen a válasz: nincs.

2015. márc. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha az orvosin gondolkozol, ott egy-egy évig van biokémia és biológia.
2015. márc. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A tudományoknak van egy komplexitási foka. A magasabb fokú, bonyolultabb rendszerekkel foglalkozók nincsenek meg az alacsonyabb szintek eredményei nélkül.


--Matematikus lehetsz úgy, hogy semmit sem tudsz a világról, mert csak tiszta fogalmakkal fogsz foglalkozni.

--Fizikus nem lehetsz matematika nélkül, de nincs szükséged feltétlenül a kémiára.

--Vegyészként nélkülözhetetlen lesz a fizika és a matematika is, de nem fog kelleni feltétlenül a biológia.

--A biológiai rendszerek megértéséhez matematika, fizika, kémia, földrajz is nélkülözhetetlen.

--Ha a biológián belül az orvostudományok érdekelnek (ami lényegében alkalmazott biológia), akkor a biológiánál elmondottakon kívül még a pszichológia, szociológia, antropológia eredményeiről sem mondhatsz le, mert a vizsgálatod tárgyának működését társadalmi folyamatok is befolyásolják, sőt ha gyakorló orvos vagy akkor még némi közgazdaságtanra (egészségbiztosítás és egészségügyi szervezés) és jogra (betegjogok, műhibaperek, igazságügyi orvostan) valamint ökológiára és környezettudományokra (közegészségtan, járványtan) is szükséged lehet.

2015. márc. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!