Tovább tanulás?

Figyelt kérdés
Szeretnék tovább tanúlni középiskolai tanárnak, magyar ill. töri szakon, de teljesen sötét nekem ez a tovább tanulás téma. Tudtok ajanlani nekem olyan egyetemet/főiskolát ahol ez lehetséges és konkrétan le írnak a honlapjukon mindent amit tudni kell erről?!
2015. márc. 24. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani, de mégis hogy akarsz ilyen helyesírással magyart tanítani?


Egyébként felvi.hu leír mindent, amit a felvételizésről és a továbbtanulásról tudni kell, ezen kívül érdemes külön utánanézned az "osztatlan tanárképzés" kifejezésnek, ugyanis másfél éve ez a módja a tanárrá válásnak.

2015. márc. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Mentse meg a jövőbeli gyermekeimet tőled az Isten...
2015. márc. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel egyetértek teljes mértékben.. egyébként viszonylag neves tanárképzők működnek Pesten (pl ELTE, én ide jelentkeztem 1. helyen, szintén tanár szeretnék lenni.), Pécsett (PTE), Szegeden (SZTE pedagógiai kar).

Mit akarsz tudni ezekről a szakokról? Sok pszichológia órád lesz, neveléstan stb, illetve a céltantárgynak megfelelő tantárgyak.

Középiskolai osztatlan tanárképzések legtöbb esetben 10 félévesek (6 félév közös alapozó, 4 félév specializált). + 1 év szakmai gyakorlat.

2015. márc. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 3. hozzászólót kiegészítve az EKF-en (Egerben) is tanulhatsz tanárnak.

A felvi.hu tényleg a leghasznosabb.

2015. márc. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!