Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek idén mik lesznek...

Szerintetek idén mik lesznek a "divatszakok", melyeken lesz ismét nagy lesz a túljelentkezés?

Figyelt kérdés
2010. febr. 17. 16:32
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
- 2. lesz. (:
2010. febr. 17. 16:32
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából hasonló lesz mint a tavalyi. Nemzetközi szakok biztosan. Pszichológia is, meg valószínűleg a jogi is.

A jogot csak azért nem értem, mert manapság teljesen evidens, és tényleg köztudott, hogy nem éri meg jogásznak lenni. Ennek ellenére mindenki oda jelentkezik... Ők tudják.

2010. febr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
A joggal egyetértek. Szerintem megmaradt mindenkiben, hogy hiányosság van, ami a jogászokat illeti, vagy ki tudja... (:
2010. febr. 17. 16:55
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap a tévében azt mondták, hogy idén is a közgazdaságtan, valamint a bölcsész szakok a legnépszerűbbek...A közgázt azt még megértem, nade bölcsész??
2010. febr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsészen nincs matek. Ez elég vonzó tényező a legtöbb embernek.
2010. febr. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
63%

Kommunikáció, turisztika-vendéglátás, pszichológia, közgazdaságtan, jog, orvosi, nemzetközi kapcsolatok.

Ezek lesznek szerintem.

A kommunikációt mindenki kerülje el, a turisztika-vendéglátás, nemzetközi kapcsolatok mind büfé-aula szak, a pszichológia számomra szintén érthetetlen, mindenki azt hiszi,hogy született pszichológus, de minek? A jog csak a presztízse miatt népszerű, meg, hogy 5 év után odakerül a nevük elé egy dr. titulus, amúgy felejtős. Az orvosit amit egyedül megértem, a legértékesebb és legszebb szak mind közül.

2010. febr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó vagyok. Egy kis javítás: Az orvosit amit egyedül megértek akart volna lenni előbb.
2010. febr. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag évente 20-30 fizikatanár végez, de mellette 600-an mennek nyugdíjba...
2010. febr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Áz állam is észrevette, hogy túl sok jogászt taníttatott, ezért csökkentette most a felvehető létszámukat!
2010. febr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
75%

Észrevette igen, csak gyakorlatilag semmit sem érnek vele.

Igaz évek óta majdnem 100-al csökken a felvehető helyek, de az irányszám marad.

A költségtérítésesek lesznek most többen és ennyi. Ugyanannyi jogász fog végezni, vagyis nem lesz jobb a helyzet... ennyi.

2010. febr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!