Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magántanulóvá válásnak vannak...

Magántanulóvá válásnak vannak konkrét feltételei?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Számtalanszor megfordult a fejemben ez a magántanulós téma. Utána is néztem ennek, tüzezesebben is átvizsgáltam a témát, még egyik magántanuló ismerősömtől is megérdeklődtem a dolgot, de nem kaptam konkrét választ erre, ugyanis neki nyomósabb indok miatt kellett elhagynia az iskolai légkört. Személy szerint a tartózkodási helye változik gyakran az egyik szülőjének állása miatt, velem pedig más a helyzet. Kis idő után ugyan nem volt gondom semmivel/senkivel, de egy idő után (Mint mindenhol.), itt is felütötte a fejét pár "idióta nagymenő". A kapcsolatom a közösséggel nagyon jó, senkivel sem volt konfliktusom akaratból, akaratom ellen volt egy keverés miatt, tehát békeszerető ember vagyok, a tanulmányi átlagom 4,5-4,0 között mozog, a tanárokkal meg nagyon jó a kapcsolatom, de nekem is van támadható gyengepontom, ez pedig a szexualitás téma. Lány volnék kissé más identitással, de tudniillik, hogy nem teregetem ki az érzelmi dolgaimat senkinek, hacsak rá nem kérdeznek. Valamint a pletykák efelől is elindultak, nem szívlel pár ember, legyen ismerős vagy ismeretlen, de minden kis beszólás már tetéz mindent, amit őszintén szólva nehezen viselek. Másik iskola nem jöhet szóba semmiképp, mivel a következő gimnáziumok nem a közelben vannak, szakmára nem szándékozom menni. Ez lenne a háttértörténet, indoknak pedig az intézményvezetőnél ezt adnám meg, mivel vali nyomós érv kell. Azt viszont nem tudom, hogy a magántanulóvá válásnak akadnak kritériumai (pl. családi kereset, magántanár biztosítása stb.)? Indoknak szerintetek ez megfelelő? Mit tanácsoltok? Nagyon szívesen fogadnék magántanulók, esetleg tanárok tapasztalatát/véleményét erről. :)



2015. ápr. 6. 23:50
 1/2 A kérdező kommentje:

Tüzetesebben*

Valódi érv*

Elnézést a helyesírási hibákért. :)

2015. ápr. 6. 23:56
 2/2 anonim ***** válasza:
Sem nyomós, sőt semmilyen ok, sem kritérium, sem magántanár, sem jövedelem (szegények ne legyenek magántanulók vagy mi?) nem kell. Ha valóban utánanéztél volna a témának, akkor eljutottál volna a Köznevelési törvényig (azon belül a tanuló kötelességének teljesítése című fejezet), ahol is kiderül, hogy ehhez bárkinek joga van. A gyámhatóság feladata előzetesen ellenőrizni, hogy nem jár-e ez számodra hátránnyal, és ha nem, akkor az igazgató köteles engedélyezni. Magánvéleményem, hogy inkább tanulj meg együttélni a közösséggel, mert az életben is erre lesz szükséged, mint hogy tizenévesen a négy fal között besavanyodj úgy, hogy még a tanulásban is csak magadra vagy utalva. Azon kívül ebben a kérdésben nem te döntesz, hanem a szüleid.
2015. ápr. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!