Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biofizikus vagy asztrofizikus?

Biofizikus vagy asztrofizikus?

Figyelt kérdés
Még rengeteg időm van dönteni, mivel csak idén megyek egyetemre - és még az sem biztos hogy felvesznek, de már hónapok óta ezen rágódok. Szóval, fizika szakra jelentkeztem, és mesterszakon a biofizikában és asztrofizikában gondolkodom. Mindkettő nagyon érdekel, és kíváncsi lennék, hogy ti melyiket választanátok, és miért.

2015. ápr. 7. 11:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyan nem tudok válaszolni a kérdésedre, és még viszonylag messze van az egyetem (na jó csak két év), de mostanában kezdtem el a szakokat nézegetni. A csillagászat kiskoromban is érdekelt, ezen gondolkodom most is, esetleg lenne kedved privátban beszélgetni erről egy kicsit? :)

2015. máj. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Én jelenleg csillagászatot hallgatok az Uni Wien-en, itt kissé más rendszer működik mint Magyarországon: nem fizika alapképzés után lehet a csillagászat MSc-t, vagy fizika MSc-n belül az asztrofizika modult választani, hanem egyből alapképzésként indul csillagászat. (A fizika mesterképzésen max. matematikai/gravitációs fizika szakirányt lehet választani mellesleg).


Szóval, nekünk már az elején azt mondják, hogy vannak nagyon jó lehetőségek szerte a világban kutatóként munkát találni, csak komolyan kell venni azt, amit csinálunk. Ráadásul azzal az ismeretanyaggal, amit megszerzünk, nagyon sok helyen el tudunk helyezkedni szakmán kívül is: programozás, szoftverfejlesztés, kockázatelemzés stb, egyes helyeken jobb fizetést adnak, mint szakmán belül. Tehát csillagász/asztrofizikusként szép lehetőségei vannak az embernek az életben, viszont tényleg nagyon kell hozzá lelkesedés, szorgalom, idő, mivel nem egy könnyű szakma, se kitanulni, se művelni. Az elején leszögezték nekünk, hogy 3 dolog kell a tanulmányok sikeréhez: szorgalom, matematika és angol. Ennyit a személyes tapasztalatról.


Az asztrofizikát akkor válaszd, ha főként elméleti beállítottságú vagy, szeretsz mély problémákon és bonyolult kirakósokon rágódni, megismerni, tudni akarsz, ehhez társuljon jó logikai érzék és erős képzelőerő. Viszonylag elvont az egész téma, mivel soha nem érintheted meg az általad vizsgált objektumokat, a legközelebb akkor kerülsz a szenvedélyedhez, hogyha a távcsőbe nézel, illetve a képzeletedben modellezgeted a dolgok működését. Azonban, ha jó a képzelőerőd, akkor nagyon izgalmas és meglepő tud lenni az, amit tanulsz.


A biofizika már kicsit más tészta, azon a területen az ember főként akkor kutat, ha össze akar hozni valamit, vagy szereti közvetlen közelről szemlélni a folyamatot. Ez kevésbé elvont terület, inkább sikerorientált, a megismerés és az alkalmazás között mérleg nyelve inkább az utóbbi felé billen. Természetesen azért, mert az érdeklődés témája sokkal közelebb helyezkedik el az emberhez, itt van a közvetlen környezetünkben.


Teljes mértékben rajtad és a személyiségeden áll a döntés; fizika-fizika mind a kettő, a kérdés csak az, hogy melyik irányba fordítod a tekinteted: a körülöttünk lévő világra nagy léptékekben, vagy az azt benépesítő életre és ezt a megszerzett fizikai ismereteiddel megpróbálod leírni.

2015. máj. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!