Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmai előképzettség...

Milyen szakmai előképzettség kell ahhoz, hogy valaki egészségügyi szakasszisztensnek tanuljon? Valaki mesélne a munkáról?

Figyelt kérdés

[link]


Itt olvastam róla, de ott a feltételeknél csak az van írva, hogy szakmai előképzettség szükséges. Ez bármilyen egészségügyi terület lehet? Én úgy tervezem, hogy mentőtiszti diploma megszerzése után végzem el a tanfolyamot, ez így lehetséges?


Illetve milyen ez a munka, szerethető? Hogyan kezelik az orvosok őket?


Köszönöm előre is!

18/l



#munka #orvos #szakma #hivatás #képzés #mentőtiszt #műtő #egészségügyi szakasszisztens
2015. ápr. 7. 15:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Ú, most olvasom több helyen, hogy erre a pozícióra már két éve nem képeznek embereket, ez igaz? Mi van akkor helyette? :(
2015. ápr. 7. 15:25
 2/6 anonim ***** válasza:
Egészségügyi asszisztens / okj 54/55-ös/diplomás ápoló jelentkezhet valamilyen szakasszisztensi képzésre. Nincs olyan, hogy sima eü szakasszisztens. Van pl. endoszkópos / kardiológia / fizioterápiás, stb. szakasszisztens. A mentőtisztiben nem vagyok biztos, hogy elfogadott előképzettség, az iskolákban kell érdeklődni, hogy elfogadják-e. Pl. nekem sem volt rajta a felsőfokú gazdálkodási menedzserasszisztens a mérlegképes könyvelő előfeltételeként, de mégis elfogadták volna. Csakhát meggondoltam magam és inkább másnak iratkoztam be :) Egyébként a szakasszisztensek inkább orvos mellett dolgoznak. Pl. belgyógyászaton EKG-t készít, stb. Az hogyan kezelik pket az orovosok, az inkább orvos függő. Vannak nagyon bunkó, beképzelt emberek köztük, de valamelyik tényleg partnerként tekint rájuk.
2015. ápr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Műtéti szakasszisztensnek szerettem volna tanulni, de mindenhol azt olvasom, hogy már nem oktatják.


De egyébként köszönöm, akkor majd keresek valami másik, konkrét területet és azon belül érdeklődöm. :)

2015. ápr. 7. 16:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg eü asszisztens képzés az előfeltétele

(amire ráépül)

2016. aug. 19. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

De oktatják. Az eü asszisztens meg megszűnt, ez van helyette

[link]

Nem tudom hogy ez jó e, de az ápolóit mibden ilyenre elfigadják előképzettségnek.

2017. jún. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. nov. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!