Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha saját magam akarok zenét...

Ha saját magam akarok zenét készíteni, érdemes elmenni hangmérnöknek? Hol van ilyen képzés?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 14. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem éppen erről szól a hangmérnök munkája, és ahol hangmérnöknek képeznének, ott legkevésbé sem a zenei művek alkotása lenne a leghangsúlyosabb.
2015. ápr. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pedig ahogy néztem elég szorosan összefonódnak.


Az már megint más hogy, még hangmérnök képzésről sem halottam, olyanról meg főleg nem ahol az elektronikus zene készítéséről, előadásáról tanulhatnék.

2015. ápr. 14. 19:56
 3/10 A kérdező kommentje:

Pl egy ilyen helyre:

[link]

hogy lehet bekerülni?

2015. ápr. 14. 19:59
 4/10 anonim ***** válasza:

Jól írja az első válaszoló, a hangmérnök max. a zenei produkció rögzítésével foglalkozik. Ö nem zeneszerző.


Esetleg tudnám ajánlani ezt:

[link]

2015. ápr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha itthon képzett hangmérnök lennél, akkor villamosmérnökit érdemes elvégezned, amit aztán kiegészíthetsz hangtechnikusi OKJ-s képzéssel.
2015. ápr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Pedig ahogy néztem elég szorosan összefonódnak."


- Ha a zene készítése alatt azt érted, hogy az elhangzó zenét rögzíti sokszorosítható formában, akkor igen. De a zene készítésének ez szerintem csak egy pongyola értelemzése.

2015. ápr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi.

Valami személyes tapasztalatod van vele?

2015. ápr. 14. 20:54
 8/10 A kérdező kommentje:
4-esnek szól
2015. ápr. 14. 20:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, ott tanítok egy tárgyat. Jó fejek a hallgatók, összetartó kis csapat.

Ha erre jársz, szólj, körbeviszlek, találkozhatsz a hallgatókkal, megnézheted a cuccokat, amiket használnak. Én nem vagyok zeneszerző, más jellegű tárgyat tanítok.

2015. ápr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2015. ápr. 15. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!