A lenti cikkben leírtak mikortól érdényesek?

Figyelt kérdés

[link]


Mármint hoznak egy ilyen jogszabályt, és már attól a pillanattól mindenkire érvényes?

Az oktatásban úgy szokás csinálni, hogyha hozna kegy új jogszabályt, akkor az azokra érvényes leghamarabb, akiket akkor vettek/vesznek fel a képzésre. És nem a képzés közepén/végén lévőknek szólnak az újonnan meghozott jogszabály kapcsán, hogy: "bocs, te kiestél a játékból"...


Tehát ez mostantól mindenkire érvényes?

Ha én 2013 őszén kerültem a felsőoktatásba, akkor 2018 nyaráig mindenképp be kell fejeznem a teljes képzést (államvizsga, nyelvvizsga, stb.), különben az elmúlt 5 évem ment a kukába?


2015. ápr. 17. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Hivatalos forrásból származó információd van esetleg? Ha nincs, akkor ez hülyeség.
2015. ápr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

(Bocsi a helyesírási hibákért, telefonról írtam).

Az még elfogadható, és tényleg korrekt, hogy ki kell fizetni a képzési költség felét (vagy az egészet) ha a képzési idő 1,5-szerese alatt nem tudja az illető befejezni, de ez ilyen formában azért szerintem nem fair dolog...

Arról nem is beszélve, hogyha valóban mindenkire vonatkozik mostantól, és nem a frissen felvettektől kezdődően...


Valaki tud erről valamit?

2015. ápr. 17. 15:48
 3/5 A kérdező kommentje:

#1

Nem tudok hivatalos forrást, tehát akkor annyival módosítanám a kérdést, hogy:

Valaki hallott már erről hivatalos forrásból?


Én lennék a legboldogabb, ha kacsa lenne az egész, de eddig ezen az oldalon nem sok polgárpukkasztó, likevadász cikket láttam (bár az valóban gyanús, hogy nincs semmilyen hivatkozás)...

2015. ápr. 17. 15:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Benne van a cikkben: A megváltozott játékszabályok először a 2012-ben kezdett négy féléves mesterképzéses résztvevőket érintik, ők azok, akik idén kötelesek befejezni tanulmányaikat, ugyanis 2015 tavaszi félévében telik le a 3 év, vagyis a képzési idejük másfélszerese.
2015. ápr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De te mire (hova) jársz?
2015. ápr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!