Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyiptológia végzettséggel...

Egyiptológia végzettséggel milyen munkakörben lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Lassan elérkezik a pályaválasztás (jövőre). Óvodás korom óta egyiptológus szeretnék lenni, de félek, hogy nem biztosít olyan anyagi körülményeket, amik megfelelőek. Tudom, nem minden a pénz, de azért lássuk be, mindenki arra törekszik, hogy ne kelljen nélkülöznie.

Egyiptológia végzettséggel megoldható, hogy adjunktus, majd később docens legyek, tehát felsőoktatásban helyezkedjek el?



2015. ápr. 25. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
PhD-val.
2015. ápr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem igen, bár ahhoz a legjobbnak kell lenned. Sok sikert! Tavaly még én is keleti nyelvek és kultúrákra, azon belül arabra akartam menni, de sajnos nehéz vele elhelyezkedni. Inkább megyek másra, a nyelvet pedig megtanulom anyanyelviektől. Így racionálisabb.
2015. ápr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

4-éves korom óta szerelmes vagyok az egyiptomi kultúrába. Tehát mindenképp el szeretném végezni, még akkor is, ha nem tudok vele elhelyezkedni.

C1-es felsőfokú német nyelvvizsgám van, általános iskolában végig kitűnő tanuló voltam. Most 2 négyesem van. (Fizika-Matek).

Németországban éltem egy évig. Beszélek franciául és angolul is.

Nagyon remélem, hogy teljesül az álmom, hogy el tudok helyezkedni abban a szakmában, amit igazán élveznék. Igazából szeretnék tanítani is.

2015. ápr. 25. 23:26
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kitartó vagy és van annyi türelmed, hogy mindent elviselj és rengeteg (tényleg rengeteg) időt rászánj a tanulásra, akkor teljesíthető. Én jelenleg még egyiptológia szakon vagyok...
2015. máj. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
Max. majd kérek egy sajtburger menüt!
2015. máj. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Van valamennyi belelátásom az egyiptológia szakba, mert jómagam is a BTKra járok, az egyiptológia tanszék meg az én intézetem szomszédságába van :P Nos, először is az egyiptológia egy nyelvészet: holtnyelveket lehet ott megtanulni (óegyiptomi, kopt azt tuti, van még valami, de azt nem tudom pontosan), valamint latin és ógörög is elvárt dolog. Tehát kegyetlenül sokat kell tanulni, az egyik legnehezebb szakok közt van. A nyelvek mellett természetesen az ókori Egyiptom történe, kultúrája is ott van. Nagyon kevés embert vesznek fel, szerintem az egész szakon (a BA és MA együtt) nem tesz ki 50 embert, mert nyilván nehézkes Magyarországon az elhelyezkedésük. Némely múzeum (főleg a Szépművészeti) alkalmaz tudtommal egyiptológust, valamint ahogy mondod lehet az egyetemen is maradni tanítani, bár az nagyon hosszas munka és az se éppen a legnagyobb fizetéssel kecsegtet.

Én azt mondom, hogy bár hogyan is alakul majd, egyiptológia szakot megpróbálhatott, hiszen ha nem is leszel végül egyiptológus (mármint az leszel, csak valóban nem a legpozitívabb az elhelyezkedési lehetőségek száma), akkor is lesz klassz 3-5 éved. Mindenképp kell mindig egy B terv. Jelenleg én sem éppen ott tanulok, ami a karrierlehetőség garmadájával árasztana, de nem is azért jöttem ide, hogy meggazdagodjak.

2015. jún. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
6-os: latin nem elvárt. Ógörögöt kell tanulni, koptot és egyiptomit. Semmi mást. Azzal nagyon erősen vitatkoznék, hogy "lesz klassz 3-5 éved". Én a 4-es válaszoló vagyok, és még a legkitartóbb emberek sem mondanák azt a szakon, hogy ez klassz. Vért izzadnak, majdnem szó szerint. Nem egyszer láttam a csoporttársaimat összetörve, azon gondolkozva, hogy mire mehetnének át, mert ebbe bele fognak őrülni. Ide tényleg csak annak érdemes mennie, aki ezzel kel és ezzel fekszik.
2015. jún. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ógörögöt még nem tanultam, arabul viszont tudok, ami azért remélem előnyt jelent majd. Biztos vagyok benne én is, hogy vért fogok izzadni, de ez az ami érdekel, és ezt akarom csinálni.

B-tev természetesen van, tolmács leszek, ha az egyiptológia nem jön be. De a történelemtanár is lehetséges.

2015. jún. 19. 22:17
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az arabnak sajnos semmi jelentősége egyiptológia szakon, mert ez csak az ókorral foglalkozik. Maximum akkor lesz segítségedre, ha kimész Egyiptomba: meg fogod érteni az arabokat.
2015. jún. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt tanuld amit szeretsz! Ha tényleg nagyon szereted és szánsz rá időt, tanulsz, akkor menni fog. A lehetőség ezzel a szakkal is ott van, Ba-Ma-PhD és ha ezek megvannak, akkor el tudsz helyezkedni. Sok sikert!
2015. aug. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!