Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik érdekesebb...

Szerintetek melyik érdekesebb TDK téma? Gyógypedagógiához kapcsolódva.

Figyelt kérdés

1. A fogyatékossággal kapcsolatos attitűdök vizsgálata (érzékenyítő kisfilmekkel összekapcsolva)

2. Agresszió mérése a gyermekotthonokban és ép családban felnövekvő gyermekek körében

3. A szociális helyzet és motiváció összefüggésének vizsgálata (halmozottan) hátrányos helyzetű gyermekek körében


2015. ápr. 26. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem mind érdekes, de a második kettő "gyakorlatiasabb", ott (szerintem) a hátrányos helyzetű gyerekekkel is kapcsolatot kell teremteni.

Szerintem TDK-nál érdemes figyelembe venni a témavezetőt is, hiszen hiába érdekes a téma, ha a témavezető szarik az egészre. Meg ha van valami célod is vele (TDK konferencia, OTDK), akkor célszerű azt is megnézni, hogy az adott intézetnél mennyire készítenek fel erre. Nálunk legalábbis vannak olyan intézetek, ahol nagyon nyomják a TDK-sokat, valahol meg egyáltalán nincs "hagyománya".

2015. ápr. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van ismeretségem olyan intézménnyel, ahol fel tudnám venni velük a kapcsolatot, és a személyes kontaktus talán még jó pont is lehet. :) A témavezetőm egy nagyon lelkiismeretes, kedves és lendületes fiatal óraadó az egyetemen (egyébként pszichológus), ráadásul külön kurzust indítottak a TDK-soknak. Egyértelműen a szakdolgozat kiváltása a cél nálam, úgyhogy valami egészen szuper dolgot szeretnék összehozni, de hetek óta csak a témák között vergődök. Minél többet olvasok, annál jobban elbizonytalanodok, és ugranak be más ötletek... :D Köszi a válaszod, hasznos volt!
2015. ápr. 26. 11:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Jaa, tehát mindegyik téma egy emberhez tartozik?

Akkor még valami, ami talán segíthet: szerintem az első "mesélősebb" téma, a második kettő pedig statisztikásabb. Ha szereted a konkrétabb dolgokat, és nehezebben tudsz saját magadtól oldalakat írni, akkor szerintem a második kettő közül válassz:D

2015. ápr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szeretek rizsázni, meg szerintem tudok is, de lehet, hogy egy ilyen "tudományos" jelzővel ellátott munkát jobb lenne nem pusztán az írói vénámra alapozni... :D Valószínű, hogy a 2. témát választom, habár a Gyermekkori bántalmazás és az önértékelés összefüggése is érdekelni kezdett... A hétfői prezi előtt nem ártana eldöntenem. :)
2015. ápr. 29. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!