Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek? Attól félek h egy...

Mit tegyek? Attól félek h egy normális iskolába sem fognak felvenni.

Figyelt kérdés
Hetedikes vagyok. Az átlagom 4-es viszont fizikából 2-es vagyok kémiából 3-as matekból pedig 3-as szintén. A többi tantárgy 4-es 5-ös. Nem akarok egy közép szintű iskolába menni. Viszont tudom h a mai elvárásokkal nem vesznek majd fel egy "nevesebb" iskolába. Fogalmam sincs h mit tegyek. Hiába tanultam egész évben nem tudtam jobb jegyeket összekaparni. Annyira idegroncs vagyok már h hányingerem van.:S A legrosszabb h a családom elvárná h én is a Bethlen-be járjak mint a testvérem. (Debreceni vagyok) De ez lehetetlen. Még a közelébe sem érek annak is iskolának az elvárásaihoz. Rossz belegondolnom az egészbe. Mit tegyek?:( Tudnátok esetleg olyan iskolákat mondani ahova talán én is bejutok és kicsit "nevesebb"? Sajnos a szüleimnek fontos h olyan helyen tanuljak aminem magasabb a "színvonala".

2015. ápr. 28. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg. Simán mehetsz egy jó szakközépbe vagy akár gimnáziumba is.
2015. ápr. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem helytelen a szüleid álláspontja. Ha tényleg nem tudsz jobb jegyeket "összekaparni", akkor felesleges egy "neves" iskolába menni, ahol egyes tárgyakból esetleg bukás közeli állpotba kerülsz, és még inkább "idegroncs" leszel. Inkább egy könnyebb iskola való neked, ahol a számodra kedves tantárgyakból továbbra is jól tudsz teljesíteni, de a többiből is el tudsz érni egy hármast. Próbálj erről beszélni a szüleiddel.
2015. ápr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha fel is vesznek, hogyan szeretnél bent maradni? Még rosszabbul fogod érezni magad, ha minden harmadik tárgyból bukásra fogsz állni.
2015. ápr. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Rossz a tanulási módszered, vagy pedig egyszerűen nem vagy elég "eszes". Ennyi. Ha általánosban nem tudsz tanulással egy 4-es összeszedni, akkor semmi keresni valód talán még érettségin sem. Én tanulás nélkül voltam 5-ös általánosban és tanulással vagyok 4-es a szakközépben. Akkor gondold csak el, hogy Te már most is sokat tanulsz.. ne akarj erős suliba menni, mert vagy annyiból megbuksz, hogy eltanácsolnak, vagy pedig első félév után idegroncs leszel, vagy kiiratkozol a francba. Próbálj meg egy szakközepet, ugyanolyan érettségid lesz, mint másnak, vagy ha nem megy, akkor nagyon jó szakmák vannak, amivel külföldön el tudsz helyezkedni és annyira nem is kell "külföldiül" tudni :) Anyum is külföldön dolgozik és a hegesztők 3000 eurót keresnek havonta. De akár az asztalos, kőműves is nagyon keresett szakma kint. Ha lány vagy akkor valami olyasmi szakmán gondolkodj. Nagyon könnyű állást találni, csak nem hiszik el az emberek, mert nem akarják eléggé. Nekem már 10. osztályban felajánlottak egy rendszergazdai állást, hogy nincs-e kedvem menni, mert hallották, hogy informatikát tanulok (megjegyzem, hogy anyum mondta). Kicsit félrenézhettek valamit, mert még csak 10-es voltam :D Mondjuk már akkor is úgy néztem ki, mint egy 30 éves :) Akarni kell és gondolkodni, hogy mi az amit szívesen csinálnál és nem a szüleid nyomására azt csinálni, amit nem akarsz... :) Ennyit akartam kihozni ebből az egészből.
2015. ápr. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Mint ahogyan leírtam az átlagom 4es.

A "külföldiül" tudással nincs baj mert angolból kitűnő vagyok és francia tanfolyamra is járni fogok 2 hónap múlva. Nem fogok szakiskolába menni.:) Mivel anyagilag nem állunk úgy h akármilyen munkát elkéne fogadnom ezért nem leszek kőműves stb.. Most h így leírtad tudod az a baj h nem mindenkinek van ilyen "feje". Van aki a belét kitanulja és úgy is alig hármas az átlaga és van aki csak négyest ér el. Azok szerencsések akik alig tanulnak és jó jegyeket érnek el. Örülj h ilyen vagy. Tudod nagyon kevés embernek adatik ez meg.:)

2015. ápr. 29. 21:40
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja és lány vagyok.
2015. ápr. 29. 21:41
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a probléma...megnyugtatlak manapság 3-as matekkal is kerülnek be a Bethlenbe és nem annyira erős már mint anno, de nem is egy gyenge iskola.

Nem tudom melyik általánosba jársz, de csak egy példa: tudok olyanról aki alsóba végig 5-ös volt matekból felsőbe kifogott egy szigorú tanárt, nem is jól magyarázott, 3-as lett. Sulit váltott jó tanára lett, most 4-es 5-ös között van. Neked alapból van matekból problémád vagy nem jó a tanár?

És egy jó tanács: nézd meg a Bethlen felvételi eredményeit, ha még fent van, de elárulom: siralmas, mégis bekerültek gyerekek :)

2015. máj. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
még annyit hogy nézd meg a honlapon milyen tantárgyakat néznek de a fizikát kémiát úgy emlékszem nem számítják bele.
2015. máj. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves 7.-es! Ha nem vagy reál beállítottságú hanem inkább a nyelv az erősséged, van a Bethlennek az 5 éves kéttannyelvű tagozata, első évben csak angol utána pár tantárgyat angolul kell tanulni..ez a turizmus-vendéglátás tagozat!!

Ha anyuék tudják nem vagy jó matekból akkor miért erőltetik a számviteli tanulmányokat?

2015. máj. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Folyamatosan ötös voltam csak a tanárunk kisbabát szeretett volna és az új tanár mellett sehogy sem értem. Valószínű h ezért nem értem a fizikát sem.
2015. máj. 1. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!