Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Személy és vagyonőr okj...

Személy és vagyonőr okj szakma ingyenes érettségi után?

Figyelt kérdés
Nem találtam iskola rendű képzést.

2015. máj. 1. 23:27
 1/10 anonim válasza:
Iskolarendszerű képzés sok szakma esetében nincs. Pl ebben sem. Nem ingyenes,úgy ahogy az OKJ-s képzések közül egyik sem. Amennyire tudom nem árt 150.000 Ft körüli összeggel készülni rá.
2015. máj. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Akkor ingyenes az Okj-s ha 21 év alatt vagy és nincs még szakmád tehát első szakmád lenne az okj-s.


Ezt a munkanélküli hivatal állja de előtte egy ideig regisztrált munkanélkülinek kell lenned. Azt hiszem 3 hónap de a mostani szabályokat már nem ismerem.

Én pár éve tanultam így szakmát de rám más feltételek vonatkoztak a korom és más dolgok miatt.


Egyébként meg nem ajánlom neked ezt a "szakmát" ha rám hallgatsz valami értelmeset tanulj inkább.

17 évet húztam le irodaházi recepciósként. Mellettem millió biztonsági őr és millió vállalkozó váltotta egymást.


Egyrészt már a megnevezés is röhejes. Személy őr...hát ezzel a gyorstalpalóval testőr nem leszel, ahhoz méregdrága, nemzetközileg elismert iskola kell, ahová bejutni pokoli nehéz meg egy-két nyelv erős ismerete.


Na de ezt a vonalat hagyjuk ha elvégzed ezt a tanfolyamot egy szimpla biztonsági őr lesz belőled.


Elmondom, mi vár rád:


- 99%, hogy 24/48-as beosztásban leszel. Ebben a szakmában nincs hétvége, ünnepnap.

Eleinte mindenkinek elmondják, hogy ha rá esik valamelyik akkor bent kell maradni és persze, mindenki bólogat, hogy oké, oké! Jah! Aztán ha itt a karácsony, a húsvét, egyebek akkor kezdődik a kavarás. Betegállomány, szolgálatcsere stb, valaki mindig van, aki borítja a beosztást és egyszer csak ott találod magad egy vita közepén.

Ezt csak akkor úszod meg ha már egy kialakult csapatba csöppensz, ahol már nem problémáznak ezen.


- 95%, hogy alvállalkozóhoz kerülsz, aki nem jelent be vagy ha igen minimálbérrel. A fizetés rendszerint késik mert az alvállalkozó ül rajta a kamatok miatt.


- A fizetés röhejes.


- Ha szabin, betegácsin van valaki akkor mehetsz 24/24-ben.


- Lábtörlő leszel, minden nyomorult rajtad veri le a port a bérlő, a vendég, a főnök.


- Sok épületben már nincs recepciós az őr mellett így w.c.-zni, enni is körülményes lesz a liftbe szorult vendégekről és a legrosszabbkor felvisító tűzriasztóról nem is beszélve.


- A legtöbb helyen a röhejes fizetésed mellé nyelvtudást és vállalkozóit kérnek.


- Az alvállalkozókat évente vagy két-három évente pályáztatják és mindig akad egy csókos vagy valaki, aki árban aláígér a főnöködnek.

Az új főnök nem fog átvenni mert soha nem veszik át a régi gárdát. Tapasztalat!


- Egy idő után lecserélnek. Igaz én recepciós voltam de engem és a kolléganőmet azért raktak ki az első munkahelyemről mert elmúltunk 30 évesek! Ez a szakma nem a negyvenesekről szól pedig utána is élni kell valamiből de nem fognak veled szóba állni ha akkor kerülsz utcára.


- Elég egy lökött kolléga, aki nem vezeti normálisan az őrnaplót, jegyzőkönyveket, kulcsokat, nem veszi át rendesen hajnalban az újságokat és váltás után rajtad csattan az ostor az meg külön élmény, mikor 24 órás lejsztolás után még késik is a váltás!


Szóval szívatós egy szakma én azt mondom neked tanulj valami értelmeset és azt fejleszd tovább az őrködés nem szakma az egy idegőrlő dolog.

Sokan azt hiszik, hogy bemennek elücsörögnek...aha!

Én annyi ideget sehol nem ettem meg, mint a pult mögött inkább egy fejlövés, minthogy vissza menjek.

2015. máj. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Osztom az előttem szóló véleményét. Én 12 éve csinálom és az átlaghoz képest piszok nagy mázlista vagyok,mert zömében elég jó helyeket sikerült kifognom,de még így is ott tartok,hogy 30 éves koromra tele vagyok egészségügyi problémákkal amik ennek a szakmának köszönhetőek,esélyem sincs arra,hogy valaha is kapjak nyugdíjat (viszont mázli a dologban,hogy ha ezt a szakmát fogom Továbbra is űzni akkor nem érem meg a nyugdíjas kort) és teljesen csődbe is mentem már. Szóval tanulj bármi mást de ezt a szürke/fekete munkát ahol néger rabszolga vagy inkább kerüld el.
2015. máj. 2. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Annyival még kiegészíteném az irományom, hogy ha még parkoló is tartozik az őrzött bérleményhez na az kb. nagyobb cirkusz, mint az egész irodaház.

Este meg megöl az unalom mert a gépen nem lehet játszani, tévézni sem engednek a legtöbb helyen mert, hogy elvonja a figyelmed pedig inkább az tartja ébren az embert mert aludni sem lehet.

Szinte minden helyen biztonsági kamerák vannak és akár tetszik akár nem téged is figyelnek. Akkor is ha nem teljesen szabályos.

Szóval másodjára is azt mondom tanulj valami értelmes szakmát mert ezt csak átmenetileg szokták csinálni vagy olyanok, akiknek van állandó, jól fizető, rugalmas fusi melójuk és kell mellé valami biztos, ahová nem kell minden nap menni.

2015. máj. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezt is csak azért jó megcsinálni "jó ha ez is megvan" kategória, ha sürgősen kell munka vagy ha nem találsz épp más munkát de erre ne alapozd a karriered.

Úgy működik az egész hogy van referenciás nagy fővállalkozó biztonsági cég aki megszerzi a munkát és ő leadja egy alvállalkozónak és sok esetben az alvállalkozó is leadja a melót egy munkakölcsönző cégnek.

Így papíron van 2-3 főnököd akit soha nem fogsz látni.

A fővállalkozó tisztán csinál mindent az alvállalkozó pedig ott mutyizik hol tud hogy minél több pénzt tudjanak zsebre rakni.

Bejelentenek 4 vagy 8 órára dolgozhatsz te 12-16 vagy 24 órát, az órabéren kívül nem nagyon adnak mást (még ha járna akkor se) a munkaruhát kifizettetik az emberrel - minden hónapban levonnak egy bizonyos összeget a fizuból.

Az órabérek 400-550 Ft között mozognak (480-500 Ft már jónak mondható)vidéken nem ritka a 400 Ft alatti órabér ,budapesti üzletekbe,áruházakba nemrég felemelték az órabéreket 600 Ft-ra mert kutya nem akart oda menni meg hetente cserélődtek az emberek, állj 12-16 órákat a bejáratnál nem beszélj senkivel csak ha nagyon fontos állj és bambulj ki a fejedből, hihetetlen monotonitás tűrés kell hozzá, vagy a másik fele járőrözz egész nap 12-16 órákat...az se egészséges huzamosabb ideig csinálni, az idő mindent megbosszul.

A fegyver vizsga is csak egy feltétel vagy előny de ne hidd hogy fog valamit is dobni a fizetésen max. pár ezer Ft-ot havonta.

Azon se kell csodálkozni ha az alvállalkozó 3-6 havonta vagy évente új munkaszerződést irat alá, ez adózási ügyekből jó nekik meg te is újra 3 hónap próba idő alatt vagy, de még azért is szokták ezt csinálni mert állandóan fekete listára kerülnek és mielőtt a hatóságok tudnának valamit csinálni megszüntetik a céget és új céget alapít ugyan az a csapat.Volt olyan kollégám akit tudta nélkül 1 évig nem volt bejelentve de ezt is csak akkor tudta meg amikor nyugdíjba akart menni és mondták neki hogy ahhoz még 1 évet le kellene dolgozni :D

És a vagyonőr munkák 99% ilyen és így működik Magyarországon.


A vagyonőri kamara is csak azért van hogy a pénzt szedje be ha tag vagy és van valami problémád van a munkahelyeddel akkor ajánlanak egy ügyvédet aki megkezdi az ügy kivizsgálását 100 ezer Ft-ért.

Mikor megszüntette a kormány a kötelező kamari tagságot rá két évre minden vagyonőrnek újra kellet vizsgázni és pont két évnyi kamarai tagságba került az új vizsga. :D

2015. máj. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jah és igen ahogy az elöltem írták itt nincs hétvége meg ünnepnap ha rád esik akkor neked kell bemenni és nincs olyan hogy hétvégi vagy ünnepnapi órabér.

Ha azt mondják hogy 450-es órabér akkor ez vonatkozik a hétköznapokra,hétvégékre és ünnepnapokra.

Pl. Én most bent voltam szilveszterkor 24 órában, hiába könyörögtem a 60 meg 70 éves kollégáimnak hogy cseréljünk nekem kellet 22 évesen bent lenne szilveszterkor reggeltől másnap reggelig.

Jobban jársz ha megcsinálsz egy targoncavezetőit mind 3 gépcsoportra vagy cnc gépkezelőit kezded el és pár év tapasztalat után belekezdesz cnc programozóiba.

2015. máj. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Természetesen nem ez az "életcélom".

Köszönöm szépen hogy megosztottátok vele a tapasztalataitokat. :D

2015. máj. 5. 12:25
 8/10 anonim ***** válasza:

6,7-es vagyok.

Mondjuk ahhoz képest hogy hogy be kellet mennem szilveszterkor egy elég jó helyen vagyok,egész nap tv-zek vagy internetezek a portán, egész éjszaka alvás van és a beutazást is fizetik.

És néhány itt dolgozó kolleginával is el lehet ütni az időt aki vevő rá és vesz a célzást :D

De majdnem már hogy itt b@..ik mindenki mindenkivel jó azért nem de lassan már igen. :D

2015. máj. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

# 8

*

5,6-os

2015. máj. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

# 8

Azt elfelejtettem hozzáfűzni hogy marha nagy mázlim volt ilyen helyre bekerültem a szerencsének volt köszönhető semmi másnak...

Előtte voltam olyan vagyonőri munkahelyeken hogy senkinek se ajánlom.

2015. máj. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!