Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek milyen irányú...

Szerintetek milyen irányú ponthatárváltozás várható 2015-ben?

Figyelt kérdés
Tudván, hogy a matek érettségi nehéz volt, csökkenhet, kb. változatlan maradhat vagy akár nőhet szerintetek azokon a szakokon az önköltséges ponthatár, ahol a matek felvételi tárgy?

2015. máj. 7. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem maradni fog, esetleg egyes szakokon csökkenni ;)
2015. máj. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
A matek érettségi nem volt nehéz, a ponthatár meg közel sem csak ettől függ, hogy lehessen belőle bármit is sejteni.
2015. máj. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

De nehéz volt. Oké, hogy van pár ember akinek nem, mert ő jó matekból, de a többségnek az volt és kész.

És nehogy már az a pár ember határozza ezt meg a többséggel szembe.

2015. máj. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pedig ahova a matek felvételi tárgy oda gondolom nem azok akarnak menni akik ki nem állhatják a matekot. Minden évben ez van, mindig az "idei volt a legnehezebb" szövegekkel van tele az internet. Én nem hinném, hogy a ponthatár nagyon elmozdulna akármelyik irányba is, az emelt matek az előző évekhez képest például ahogy elnéztem még könyebb is volt kicsivel.
2015. máj. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A nehéz nem definálható. Minden évben ugyan abból a tananyagból választják a feladatokat. A tananyag közzé volt téve, volt sok éve mindenkinek begyakorolni. Aki nem tette meg, az ne a nehézségre fogja, hanem a lustaságára. Még ha 2*2 helyett x^2 is volt, e miatt az egyetem biztosan nem fogja lentebb tenni a ponthatárt (maximum csak azért, mert sokan értek el kevés pontot, ami miatt a felvettek legrosszabb érettségije jelentősen alacsonyabb volt. De ez sem tudatos módosítás).
2015. máj. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

# 3/5 Időpont ma 12:13


Ha 100 milliárd légy azt mondja egyél szart, szart eszel? Csak mert ők a többség. :-)


Viszont komolyan kérdezem: mi volt a nehéz ebben?

Az első részből talán 2 feladat, ha nem triviális. Akinek nem, az hol a túróban volt a 4-5 év középiskolai év alatt?

II. rész:

13-as feladat benne van a függvénytáblában.

14-es gyakorlás kérdése, típusfeladatok. Még csak csavar sincs benne.

15: a) rész számtani sorozat (függvénytábla!), b) rész számtani és mértani közép (függvénytábla!)

16: a,b,c) rész százalékszámítás. Itt meg lehet csúszni, de közel sem akkorát...

d) rész meg megint függvénytábla.

17: Na, erre tudom azt mondani, hogy érettségi szintű feladat. De lám, ezt ki lehet hagyni.

18: Szintén érettségi szintű feladat. De nemá, hogy gondolkodni kelljen...


Tehát: a 3-as minimális tanulással és függvénytáblázattal hozható. Akkor miről beszélünk, hogy ez nehéz? A 90-100%, az nehéz, de az mindig is az lesz. Annak az a dolga, hogy nehéz legyen.

2015. máj. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy nekem nehéz volt. Azt mondom, hogy a közvélemény szerint nehéz volt. Kb. 80%-ra számítok, viszont tudom magamról, hogy a többi felvételi tárgy (idegen nyelv, történelem) nem tartozik az erősségeim közé, nincs nyelvvizsgám stb. és ezért félek, hogy ha mégis nőnek a ponthatárok, akkor nem lesz elég az, ha a matekom egész jónak mondható...
2015. máj. 16. 22:08
 8/8 anonim ***** válasza:

# 7/7 Időpont ma 22:08


A hatosban kifejtettem miért nem minősül ez nehéznek a követelmények szerint sem.

80-90+ százalékot meg legyen már nehéz elérni könyörgöm, azért van...

2015. máj. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!