Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lesz valaki PR manager?

Hogyan lesz valaki PR manager?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a HR a Human Relations, és a HR managerek a cégeknél a munkavállalókkal, jelentkezőkkel stb foglalkoznak. Mit csinál pontosan egy PR (Public Relations) manager? Vicces-nem vicces, a Szex és New Yorkból hallottam erről a szakmáról, ott a Samantha nevű főszereplő PR-os. Annyi jött át nekem a sorozatból, hogy parti-, illetve rendezvényszervezéssel is foglalkoznak, nagy nevű cégeket reklámoznak stb, hogy néz ki ez a munka pontosabban? Hogy lesz valaki PR manager?

2015. máj. 11. 14:34
 1/4 A kérdező kommentje:

Ezt találtam: [link]

A munkakört már nagyjából értem. De hogy lesz valaki PR manager? Mit kell elvégezni? Oké, hogy kell szakmai tapasztalat, meg más munkakörben is kell dolgozni, de gondolom van valamilyen diploma, vagy OKJ, amit meg kell szerezni.

2015. máj. 11. 14:36
 2/4 anonim ***** válasza:
Valamilyen közgazdász végzettség, elsősorban marketing, turizmus, menedzsment az előny. Mivel nehezen definiálható a szakma is, nincs konkrétan olyan diploma, ami erre lenne jó. Erre valamilyen szinten születini kell.
2015. máj. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most pl. a kommunikáció és mediatudomány szakot találtam, ahol a szakleírásnál írják, hogy PR jellegű munkavégzéshez jó alap.
2015. máj. 11. 15:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is a kommunikációt mondtam volna. Akikkel eddig találkoztam multiknál PR menedzserrel, ők ilyesmi szakot végeztek.
2015. máj. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!