Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a módja, hogy 2 egyetemre...

Mi a módja, hogy 2 egyetemre járjak egyszerre? (egyik nappali, a másik levelező tagozat)

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
klónoztasd magad
2010. febr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
42%

1egyetem is sok, nem méég 2

egy ideid lehet tudnád csinalni, de végul nagyon kimerulnel és minden menne az agyadra.

szerintem ha nyag tudós és konyvmoly nem vagy akkor ne jelentkezz 2re.

2010. febr. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezel az egyikre. Következő jelentkezési időszakban pedig a másikra. Ha azt hiszem 3. szemeszterig (vagy nem tudom pontosan meddig) elkezded a másik szakot, akkor mindkettő lehet államilag támogatott.
2010. febr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%

Azért attól függ melyik büfé szakra mész :D

Egyébként csak egy egyetemen lehetsz hallgató. DE én úgy tudom, hogy ott ahol nappalin képzésben vagy, ott kell valami engedély félét kérni, illetve bejelenteni, hogy más iskolával is tanulói jogviszonyban vagy.

2010. febr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem igazán értettétek, hogy mit akarok. Mármint most nem arra vagyok kíváncsi, hogy bírni fogom-e vagy sem, hanem, hogy törvényileg hogyan van ez az egész meghatározva, szabályozva és ilyenkor az államilag finanszírozott féléveim hogyan "ketyegnek".
2010. febr. 26. 14:31
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Elkezded most az első szakodat, mondjuk nappalin, államin.

Év végére elfogy ugyebár 2 ingyen félév. Jelentkezel februárban, és jövőre felveszed mellé a másik szakot. (Levelezőn, és ha indul ALA-ban, akkor államin ugye.)

Addig van ingyen az oktatás, ameddig nincsen diplomád az egyikből. Szóval akkor ugyebár, egy évben kéne befejezni a kettőt. Azon a szakon ahol előbb kezdtél, halasztasz egy évet és mindegyik szak utolsó évét egyszerre kell megcsinálnod, két szakdolgozat, nem lesz egyszerű, de mások is megcsinálták már. :)


Az még fontos hogy egy évben, egyszerre egy helyre vehetnek fel. Szóval hiába lenne elég pontod a jelentkezési lapodon pl. mindhárom helyre, egy évben egy helyre csak vehetnek fel.


Ha párhuzamos képzésben veszel részt, akkor nem fogy dupla annyi féléved. Így ez a két szak ingyen meglenne, ha egyszerre fejezed be, és a kettőt 4 év alatt tudnád befejezni, azaz 8 féléved ment el. És még így is marad a mesterképzésre! Persze, ha nem csúszol el tárgyakkal...


Én így tudom az infókat, jövőre én is felveszek egy másik szakot, remélem nincs hiba az elméletemben.

2010. máj. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

U.i


előző vagyok.


Egyik csoporttársam másik intézményben is hallgató, szóval lehet egyszerre két egyetemre járni.

2010. máj. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!