Hogy szerezzek pontokat felsőoktatáshoz? 50-70 pont kéne

Figyelt kérdés

Itt az alap pontokra értem , nem a plusz pontokra.

Szeretnék valamiből még a közeljövőben(értsd: 1 éven belül) újra érettségizni,de tanácstalan vagyok, nem tudom milyen tantárgyból tegyem,reál tárgyak (matek,fizika etc) erősen kizárva,humán szintén (töriből most voltam,de lehet nem sikerült úgy,ahogy szeretném), elméleti közgasdaságtan áll legközelebb hozzám,de azt nem középiskolába tanultam így nem tudom abból lehet-e



2015. máj. 20. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen szakra mennél ?
2015. máj. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a baj tanácstalan vagyok ilyen szempontból is , úgy tudom jövőre már csomó alapképzési helyre kell legalább 1-2 tárgyból emelt szintű érettségi is

alapképzésben gondolkodok,de ha nincs más valami erős felsőoktatási szakképzés is jöhetne,bár azzal meg nem vagyok tisztában létezik-e olyan csak annyit tudok oda meg a plusz pontjaimat nem számítják be, szóval meg vagyok lőve.

Nem vagyok tisztában egyébként még a ponthatárokkal sem szakok esetében ,csak úgy saccra lőttem be az 50-70 pontot,hogy biztos legyek.

2015. máj. 20. 17:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha azt sem tudod, mit és miért tanulnál, akkor ne menj a felsőoktatásba.
2015. máj. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

most mondanám,hogy specifikusan tanulnék,de pont azért hívják alapképzésnek az alapképzést,mert nem specifikus

de köszi utolsó , már csak azért is kitanulok valamit

gazdasági szakokat nézegettem,de magasak a pontok marad az agrár gazdaság etc.

2015. máj. 20. 20:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Most lehet h én vagyok a hü**e, de az alapképzés az a BSc, ami olyan szempontból specifikus h közgazdász, bölcsész, mérnök stb.. szóval semmi köze sincs egyiknek a másikhoz.

Az irányt annyira nem nehéz belőni, mert csak tudod h milyen tantárgyak azok amik mennek de ezeken belül is rengeteg mindent lehet tanulni, szóval sok ilyen cuccot kellene olvass (felsőoktatási tájékoztató, ahol le van írva h milyen szakok léteznek és az mit takar) és akkor hátha ki tudod választani h mi érdekel. DE mindenképpen olyat válassz amire van is kereslet, mert ha nem lesz munkád akkor pont megba**hatod az egészet. Ezeknél írják h milyen érettségi tárgyak kellenek hozzá, arra gyúrj rá. Mindenképpen úgy akarj bejutni h ha a fő tárgy az XY akkor abból a tárgyból való jó érettségivel különben úgy is kibuksz ha nem megy.

2015. máj. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"de pont azért hívják alapképzésnek az alapképzést,mert nem specifikus "


- Hát, nem. Igenis lehet specifikus egy alapképzés. Illetven agyon nem mindegy, hogy gazdálkodás és menedzsment, alkalmazott közgazdaságtan, emberi erőforrások stb.

2015. máj. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!