Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdasági szakközépiskolát...

Közgazdasági szakközépiskolát elvégezve, milyen esélyeim vannak jogi egyetemre bekerülni?

Figyelt kérdés
Lehet hogy a két legtágabb fogalom, de akár a legnagyobb túlzással is, mivel lehet stabilabban elhelyezkedni?
2015. máj. 22. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet összehasonlítani egy szakközépiskolai végzettséget (ha jól értem, szakképesítést még nem is szereztél) és egy jogi diplomát. Ha esetleg szereznél valamilyen gazdasági szakképesítést, és magabiztosan tudnál használni egy idegen nyelvet, akkor előbb-utóbb el tudnál helyezkedni, és nem is kellene éveket tanulnod.
2015. máj. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Persze tudom, egyáltalán nem erre irányult a döntés.

Szóval, adott egy szakközépiskolai képzési folyamat (jövőre érettségizem) és azután egyetemre szeretnék menni. Abban nem vagyok biztos hogy hogy mennyi esélyem van jogi egyetemre továbbmenni, ha lehet (mert gyakorlatilag lehet, csak mennyi eséllyel...) akkor pedig próbálok puhatolózni hogy onnan melyik két nagy ágnak van nagyobb jövőképe. Remélem így már érthetőbb.

2015. máj. 22. 15:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy milyen középiskolát végzel, azon múlik,hogy bekerülsz-e, hogy mennyi pontot szedsz össze az érettségivel meg a többletpontokkal. Az érettségi ugyanaz minden középiskolában. Én pl műszaki szakközépiskolába járok de én is megjelöltem a jogot.
2015. máj. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!