Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges ez a fajta iskola...

Lehetséges ez a fajta iskola váltás vagy nem? Valaki volt már ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Most egy szakiskola 9. osztályába járok és egyre inkább úgy érzem rossz utat választottam. Nem a szakmával van bajom, hanem magával az iskolával. nyolcadikból mehettem volna tovább akár gimnáziumba is, mert a jegyeim megengedték, de otthon nem volt senki ki segített volna az iskola választásban az osztályfőnököm a gimnáziumot erőltette én pedig nem láttam értelmét még az érettséginek. Úgy gondoltam tudom mi szeretnék lenni és ahhoz szakiskolába kell mennem. Most úgy érzem ez az iskola nem nekem való és attól tartok ha itt maradok beolvadok a többi közé és később talán nem tudok majd leérettségizni, mert nehezen fog menni a tanulás. Egy ilyen iskolában nem nehéz kitűnőnek lenni és néha ez elég sok bonyodalmat okoz az osztálytársaimmal. Bár nem lenne rossz, ha 3 év múlva szakmai bizonyítványt tartanék a kezemben, de úgy érzem jobban tetszene egy magasabb igényű iskola. Arra gondoltam, hogy a nyári gyakorlat hiányával érvényteleníteném az évemet, és újra kezdeném a 9.-t egy szakközép vagy gimnáziumban. Ez lehetséges lenne? Hogy lehet azt megoldani, hogy szakiskolából szakközépbe/gimnáziumba járjak?

2015. máj. 27. 16:52
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!